Na dovolenou s veřejnoprávním rozhlasem

Začala doba dovolených. Vhod určitě přijdou programy, které nabízejí tipy na výlet a informují o zajímavých místech u nás i v zahraničí. Dobu odpočinku si mohou posluchači veřejnoprávního rozhlasu zpříjemnit také soutěžemi s letními výhrami.

Český rozhlas 1 – Radiožurnál a regionální stanice Českého rozhlasu připravují pro české a slovenské turisty v Chorvatsku nejen zpravodajství z Česka, Slovenska a  zahraničí, ale také například tipy na výlet, aktuální reportáže nebo dopravní informace přímo z místa jejich rekreace. Vysílá se každý den od 17. června do 10. září 2006 mezi 18.05 – 18,20 hodinou na regionálních stanicích HRT Radio Rijeka, Radio Split a Radio Dubrovnik.

Samostatnou kapitolu tvoří pořady jednotlivých stanic veřejnoprávního rozhlasu,  upozorňující na zajímavosti, které lze  během dovolené navštívit. Příkladem je cestopisný pořad „Toulavý mikrofon „Martiny Vrbové, který uvádí v sobotu od 13,oo do 13,30 hodin Český rozhlas Regina 92,6 . Na stejné stanici si lze v neděli od 11,oo do 11,30 hodin naladit pořad reportérů regionálních studií Českého rozhlasu „Česko- země neznámá“. Návštěvníkům hlavního města odhaluje každý den Tichý poutník Českého rozhlasu Regina 92,6 nevšední místa, o kterých se často v průvodcích nepíše.

S Českým rozhlasem Region můžete vyrazit na „Putování po hradech a zámcích“.Soňa Vacovská  pozve nejen k návštěvě historických objektů, ale s pořadem souvisí i soutěž, ve které se hraje o spací pytle, batohy stany či víkendový pobyt na Klostermanově chatě na Šumavě.

Po celé léto navštívíte s Českým rozhlasem Sever nejznámější národní parky a chráněné krajinné oblasti severních Čech. Od 3 .července můžete v „Toulkách na Severu“ vyhrát turistické mapy, knihy, digitální fotoaparáty.  O menší výhry se soutěží denně, o větší pak měsíčně. Hlavní cenou je pobyt pro 2 osoby v Hotelu Babylon Liberec. Až do srpna se na stejné stanici o víkendech soutěží při hře „Víkendový průvodce aneb Cesta kolem světa“, kde se představují jednotlivé země světa.

Na „Tajný výlet“ se vypravte s Českým rozhlasem Plzeň. Soutěží se po celé prázdniny. Stačí jen pozorně poslouchat a podle nápovědy určit cíl cesty. Nejrychlejší správně tipující posluchač získá například cyklozájezd, rádio nebo discman.

Od 10. července  až do konce prázdnin mohou posluchači Českého rozhlasu Pardubice každý týden vyhrávat za správné vyluštění tajenky zájezd k moři .  Nápovědu se dozvědí z vysílání od pondělí do čtvrtka. Ze správných tajenek bude v pátek vylosován 1 výherce zájezdu a další dva získají předplatné deníku MFDnes.

S Českým rozhlasem Ostrava se od 1. července do 31. srpna poznávají nejznámější vrcholy kraje při soutěži „Křížem krajem“. Pro výherce jsou připraveny zájezdy, poukázky a turistické vybavení. Soutěž určitě přiláká hodně zájmeců. Vždyť, kdo by se nechtěl odměnou za své znalosti rekreovat například v Tunisku, na ostrově Djerba nebo v maďarských termálních lázních Harkány?
Pořad „Česko – země neznámá“ nabízí kromě Českého rozhlasu Regina také Český rozhlas Olomouc. Výpravy reportérů regionálních studií jsou uváděny na frekvencích 88,7, 92,8 a 106,8 FM v neděli ve 14.30 hodin.
Je vidět, že léto je doba vskutku odpočinková. Dotvrzují to i pořady stanic veřejnoprávního rozhlasu. K poslechu lákají znalostními soutěžemi s opravdu pěknými letními výhrami. Vytipovaná místa jsou tak představována daleko zajímavější formou.
Soukromá rádia o dovolených také nezahálejí. O tom ale až příště.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .