Na českém internetu se budou udílet prestižní hudební ceny

radiotv22Tisková zpráva MusicServer.cz

Počínaje letošním rokem se na českém internetu bude konat každoročně udílení prestižních hudebních cen, příznačně nazvaných České internetové hudební ceny. Tyto ceny budou udělovány na základě hlasů internetových uživatelů.

Celou akci vymyslel a bude provozovat známý český hudební server MusicServer.cz, který se za svůj necelý rok života stal nejnavštěvovanějším serverem v hudební oblasti.

„Chceme odlišit České internetové hudební ceny od cen udílených různými médii či APH, které jsou většinou pouze mediální senzací než pravým oceněním hudební tvorby. Hlavně jsme chtěli, aby tato ocenění byla vyloženě internetová, kde se dá vše snadno zpracovat a umožňuje vyjádřit svůj názor širokému spektru hudebních posluchačů. Chceme tím ukázat i to, že internet jako médium je v dnešní době skutečně tak mohutný, že lze udílet i takovéto ceny,“ řekl Michal Novotný, ředitel MusicServer.cz.

„Jedním z našich hlavních cílů bylo dát možnost zvolit vítěze všech kategorií široké veřejnosti, v našem případě tedy široké internetové veřejnosti. Zajímá nás, jak se budou výsledky lišit například od cen APH, kde volí akademie lidí z hudební branže, či Českého slavíka, kde naopak volí i babičky ze zapadlých vesnic,“ doplnil Honza Balušek, šéfredaktor MusicServer.cz.

Celá akce bude probíhat ve třech fázích – od 5.2. do 14.2. budou moci hudební fanouškové nominovat své oblíbence, od 15.2. do 25.2. budou již moci hlasovat v jednotlivých kategoriích na základě úspěchu interpretů v nominacích, poté proběhne zpracování výsledků a vyhlášení výsledků se odehraje 5.3. Z hlasujících bude vylosováno několik výherců zajímavých cen.

Zájemci se hlasování do prvního ročníku Českých internetových hudebních cen mohou zúčastnit na adrese http://ceny.musicserver.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .