Minuta pravdy Geertruida Zell-MacLoada

radiotv22Chtěl bych poděkovat téměř sedmdesátiprocentní většině čtenářů, která ohodnotila v anketě mou kritiku slovy: „Je to v pohodě“. Prskalům chci vzkázat, že kritika podle slovníku cizích slov znamená:

  • odborné posuzování (nějakou dobu už se v rádiích pohybuju a z češtiny a slohu jsem taky míval jedničky)
  • zkoumání textu (proto taky rozebírám nejen „jak“ to kdo řekl, ale i „co“ řekl)
  • a taky zkoumání a posuzování vůbec (proto ten subjektivní tón).

Děkuji i Hawkyemu, že mi dal na Radia.cz prostor. Troufám si říct, že jsem ťal do živého. Něco takového tady velmi chybělo a Internet je skvělým médiem právě pro takové nápady. Rádia můžou kamkoli jinam natáhnout prsty, ale pokud nebudou tento server platit, zmůžou asi máloco. Navíc píšu lidově, a tak byste se mohli občas i zasmát (udělá mi to dobře). Rad bych, aby si početli a něco z toho odnesli jak lidi, kteří se v rádiích pohybují, tak posluchači.
Nehodlám na vylosované rádio plivat za každou cenu, ale v případě Zlaté Prahy to ani jinak nešlo. Jen bych k tomu článku rád dodal dvě věci:

  1. za muziku bych dal ještě míň, když jsem si při čtení příspěvků v diskuzi uvědomil, že ZP hraje úplně jinak, než proklamuje,
  2. zprávařka byla otřesná, stejně jako výběr zpráv, ale bez přeřeků.

A teď něco k samotné rubrice. Ano. Doufám, že Hawkey z toho už brzo udělá rubriku, takže jednotlivá rádia nebudete muset hledat mezi články. Chci připomenout, že hodnotím POUZE JEDNU HODINU. Neberu ohled na ostatní moderátory, nebo vysílání, ale všímám si JEN těch šedesáti minut. Pokud se tedy moderátor špatně vyspí, bude si svoje vysílání kazit, a já budu zrovna poslouchat, má smůlu. Nic jiného mě v té chvíli nezajímá.
Každý týden vylosujeme jedno rádio, které se nevědomky podrobí mému tvrdému a náročnému testu. Už jste si asi všimli čeho všeho si všímám. Mému jemnému sluchu neuniknou moderátoři, zprávy, muzika, obal, celkový dojem, mixování, a ani reklamy. Proč zrovna ty? I když rádio jen prodává své časy, má poslední slovo v tom, jestli amatérsky udělanou a špatnou reklamu pustí.
Stane se, že se mi do ruky dostane záznam ranní show rádia, které vůbec neznám. Ranní show jsme vybrali, protože jsou vysílány v prime timu a tak by tam šéfové měli cpát ty nejlepší ze svého týmu.
Doufám, že mi nikdo z „postižených“ za hodnocení neublíží, ale spíš se nad článkem zamyslí, jestli v něčem nemám aspoň trošku pravdu. Opravdu není mou prioritou někoho potopit, ale pomoct mu tím, že si všimnu věcí, které on nebo ona už nevnímá. Proto, pokud máte problémy s vyslovováním mého jména [gertrýd zel mek loud], můžete mi říkat familiárně „Kultivátor“. Drtivá většina rádií u nás totiž působí spíš dojmem „Hurá akce“. Ale o tom by mohl být celý článek a tak to nechám asi na příště.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .