Ministerstvo vnitra spustilo vlastní rádio

radiotv22S měsíčním zpožděním proti původním plánům zahájilo v pondělí vysílání internetové Radio Vnitro, na české podmínky zcela unikátní projekt. Ostrý start proběhl 11.11. v 11:11, od té doby Radio Vnitro 24 hodin denně vysílá proud hudby přerušovaný předtočený

„Chceme poskytovat ve zvukové formě aktuální i obecné informace jak ąiroké veřejnosti, tak novinářům,“ řekla mluvčí rezortu vnitra Gabriela Bártíková, podle které by Radio Vnitro mělo díky veřejně přístupnému archivu zvukových příspěvků poslouľit také soukromým rozhlasovým stanicím.

Summit NATO vystřídá reforma veřejné správy

Hlavním tématem informační sloľky Radia Vnitro je a v následujících týdnech bude listopadový summit NATO. Ani po jeho skončení by ale Vnitro nemělo zajít na úbytě. „Daląí aktuální náplň, kromě běľného informačního servisu resortu MV, bude reforma veřejné správy,“ přiblíľil budoucí plány Jan ©rámek. Po skončení summitu by se na stránkách MVČR mohl objevit také program rádia, v současnosti tam najdeme pouze archiv příspěvků.

Konkrétní podobu daląího programu rádia bude formovat odbor tisku a public relations Ministerstva vnitra. Produkci zpravodajských spotů a rozhovorů budou mít podle Bártíkové v popisu práce výlučně lidé z OTPR a roční náklady na celkový provoz prý nepřesáhnou 180 tisíc korun. Tato částka bude vyčleněna z prostředků určených pro prevenci kriminality.

Hudbu vybírá Internetradio

Veąkeré technické zajiątění Radia Vnitro má na starosti společnost Internetmedia, která na svém webu Internetradio.cz nabízí výběr z více neľ ąedesáti rádií. Vnitro vysílá v tradičním formátu Windows Media datovým tokem 32 kbps, který je pro jeho potřeby dostatečný.

Hudební formát rádia nijak nevybočuje z běľného průměru, odpovídá usedlejąím hitovým rádiím a můľeme ho přibliľně zařadit do kategorie Soft AC. Výběr muziky ovąem neovlivňují Grossovi lidé, ale opět společnost Internetmedia, která je také partnerem organizací OSA a Intergram.

Vysílání Vnitra není v současnosti odbavováno ľivým moderátorem, ale funguje plně automaticky. Tok vysílání trpí poměrně obvyklým neduhem internetových rádií, mezi jednotlivými písněmi a bloky mluveného slova jsou zbytečně dlouhé mezery. Podle Jana ©rámka je připraven i model s ľivým odbavováním vysílání a jeho moľnosti prověří aľ summit NATO.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .