Miloš Pokorný: Po dobu mé smlouvy nic měnit nebudu

radiotv22Když jsem si včera po zveřejnění výsledků poslechovosti otevřel server RadioTV, nevěřil jsem svým očím. Výkonný ředitel Expresradia, pan Zdeněk Stehno reagoval na stávající situaci způsobem, který šokoval všechny zaměstnance rádia včetně mě.

Přestože ještě několik málo hodin před zveřejněním výsledků tvrdil, že bez ohledu na JAKÁKOLIV čísla pokračujeme ve stejném stylu rádia, který jsme si určili a svorně odsouhlasili, stalo se to, co si můžete v jeho prohlášení přečíst. Ano, má na to právo, kdyby…

Nejsem idealista, koneckonců v malém světě českých rádií se pohybuji hezkých pár let. Když mě stejný pan Stehno požádal o obhajobu licence rádia před RRTV a vzápětí mi nabídl post programového šéfa, dobře věděl jaké rádio chci s týmem lidí, které jsem si vybral, dělat.

Nejjednodušší by pro mě bylo převzít některý z osvědčených formátů stávajících (tzv. úspěšných) rádií. Věřte, že „krást“ a vykrádat i své vlastní nápady z Evropy 2 je v těchto zeměpisných šířkách nežalovatelné. Takže… lehce oprášit staré, přeházet a do toho hrát „hezky česky“, samozřejmě jen ty nej… hity, angažovat Ivetu s Amforou, prostě klid, pohoda, jazz.

Můj (náš) projekt však vypadal jinak, postupně se dostával za velkých porodních bolestí do stavu, který se přiblížil tomu, jak vypadají moderní evropská rádia. S touto myšlenkou jsem seznámil všechny spolupracovníky ve schodě s šéfem hudby a samozřejmě a především výkonného ředitele. Probrali jsme vše horem dolem, rizika znali zpaměti, věděli jsme, jak se chová unavený a bezpohlavní český radiový trh. Plácli jsme si a šli do toho…

Závěrem předesílám, že do doby trvání mé smlouvy nechci a nebudu nic měnit. To není hrdinství, ale fakt, že tomuto formátu i se všemi chybami věřím a vím, že statistická nula je holý nesmysl.

Díky celému týmu Expresu za podporu a všem posluchačům dvojnásobně!

P.S.: I když my vlastně žádný posluchače nemáme.

Miloš Pokorný

ředitel programu Expresrádia

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .