Léto ve vysílání českých rozhlasových stanic IV.

V dnešním díle našeho letního seriálu se zaměříme na soukromá celoplošná rádia. Podíváme se jak na obě celoplošky – Ráááádio Impuls a Frekvenci 1 – tak i na tu třetí „skoroceloplošnou“ Evropu 2. Příští týden pak nahlédneme důkladněji do kuchyně rozhlasu veřejné služby.

Evropa 2 na festivalech s vlastním stanem
I v letošním roce Evropa 2 mediálně podporuje nejvýznamnější domácí hudební festivaly jako např. Colours Of Ostrava, Benátská noc, Okoř apod. Počínaje letošním rokem dokonce otevírá na vybraných festivalech svou vlastní stage ve formě party stanu.
„Dominantním letním soutěžním konceptem ve vysílání Evropy 2 je soutěž, během níž jsme posluchačům rozdali více než stovku velmi dobře vybavených horských kol,“ říká programový ředitel rádia Petr Vladyka a pokračuje: „Za zmínku stojí také soutěž spojená s premiérou filmu Dannyho parťáci 3, která zprostředkovala dvěma posluchačům Evropy 2 zájezd „za hranice všedních dnů“ a to do Las Vegas a Los Angeles.“
I o prázdninách pokračuje „roadshow“ Evropy 2 pod názvem Factory Bootleg Monopol Evropy 2 Powered By T – Music, která je „živou sestrou“ pořadu Pavla Cejnara Factory Bootleg Monopol. Příští zastávkou „roadshow“ E2 je jihočeský Holkov, a to v pátek 17. srpna.
„Na podzim chystáme hned několik přímých přenosů koncertů našich významných kapel a samozřejmě naše posluchače neochudíme ani o možnost vyhrát zájezdy na zahraniční koncerty aktuálních hvězd jako jsou např. Mika či Gwen Stefani,“ prozrazuje Petr Vlasyka některé z podzimních novinek.
Novinkou ve vysílání Evropy 2 se bez ohledu na roční období stává noční drive s názvem „360 minut“, který nabídne posluchačům nerušený šestihodinový stream té nejlepší aktuální muziky bez reklam.


Na Impulsu mají Česko ráááádi
Rádio Impuls připravilo pro své posluchače pořad „Máme Česko ráááádi“. „Každý týden se věnujeme jednomu regionu a přinášíme posluchačům informace o zajímavých místech a akcích v regionu, které stoji za to navštívit. Dále jsme vytvořili letní rádiovou promo kampaň České léto na Impulsu, Česká diskotéka se stala ještě „lepší“, a to Prázdninovou českou diskotékou,“ představuje letní novinky rádia PR Managerka Impulsu Kristýna Štíhelová.
Rádio Impuls je rovněž mediálním partnerem těch nejvýznamnějších kulturních a sportovních akcí, mj. koncertů zahraničních hvězd jako jsou Genesis a Rolling Stones, Světový pohár ve vodním slalomu, Memorial Air Show nebo MS superbike.
Novým moderátorem Rádia Impuls se od 1. července stal František Matějíček, který nahradil o víkendu v čase 14,00-18,00 hod. Pepu Vinaře. František Matějíček má za sebou mnohaletou praxi moderátora v regionálních rádiích. Jeho poslední zastávkou před Rádiem Impuls byl Kiss Jižní Čechy, kde pracoval jako programový ředitel i jako moderátor.


Frekvence 1 ve znamení soutěže o milion a s novu kampaní
„Naše léto je ve znamení soutěže o milion korun. Je to natolik zásadní věc, že nějaké další akce jsme nezvažovali,“ říká k ústřední letní promotion Frekvence 1 její programová ředitelka Bára Tachecí. O soutěži, která na Frekvenci o prázdninách probíhá, a dalších letních novinkách jsme už psali v článku Nový slogan, česká noc a další novinky na Frekvenci 1.
Od července má Frekvence 1 nový zvukový obal, nový slogan – „největší kolekce hitů od 60. let do dneška“ a více hudby ve večerním vysílání. S tím souvisí také nová reklamní kampaň, která běží od 1. srpna v tisku a na billboardech. Kampaň je postavená na dvou výrazných zpěvácích dvou rozdílných dekád – Bruci Springsteenovi a Shakiře.
Ani Frekvenci se nevyhnulo tradiční střídání moderátorů v souvislosti s dovolenými: Diana Kobzanová tak vysílala v kontaktním pořadu Na titulní straně nejen o víkendu, ale i během týdne, a nahradila tak dočasně Laďku Něrgešovou. Ta zase po návratu ze svatební cesty „vypomůže“ o víkendech za Dianu, která je v srpnu na pár týdnů v Americe. Pressklub Jana Tuny, který během roku v podvečerních hodinách zpovídá významné hosty z politické nebo ekonomické sféry, má od 16. 7. do 13. 8. pauzu. Do té doby začíná Rande s Danem Kostkou již v 18. hodin.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: