LOH v rádiích: Co nabídnou celoplošné stanice?

Olympijské hry neovládnou pouze televizní obrazovky, ale do určité míry pozmění také vysílání rozhlasových stanic. Jakým způsobem se k takové události postaví naše největší celoplošné stanice? Budou mít v dějišti her vlastní zpravodaje? Na to jsme se zeptali ředitelů ČRo 1 – Radiožurnálu, Frekvence 1 a Radia Impuls.

Alexander Pícha, ředitel ČRo 1 – Radiožurnálu: ČRo 1 – Radiožurnál má na místě 5 zpravodajů, kteří pokrývají všechny nejdůležitější disciplíny. S exkluzivním zpravodajstvím vstupují do živého vysílání při významných
událostech a výsledcích. Jinak výsledky budou k dispozici ve zvláštních vstupech ve zpravodajských relacích.

Zvláštním zpravodajstvím ČRo 1 – Radiožurnálu je nejvíce posílen Ranní Radiožurnál, zejména pravidelné specializované relace a Ozvěny dne v 6:00; 7:00 a 8:00.
Olympijské relace se zajímavostmi vysíláme v 6:20, 7:20 a výsledky v 9:45. Zvláštní Olympijské deníky vysílá ČRo 1 – Radiožurnál v 8:20 a 14:10. Zpravodajské souhrny budou i v Ozvěnach dne 18:00 a bohaté zpravodajství, reportáže a rozhovory ve večerním SportŽurnálu v 19:00.

Bára Tachecí­, ředitelka programu Frekvence 1: Program Frekvence 1 bude olympiádě věnovat mimořádnou pozornost. Vedle pravidelného zpravodajského pokrytí­ hlavních soutěží­ bude speciálně pro Frekvenci 1 posí­lat exkluzi­vní­ rubriky reportér ČT Jaromí­r Bosák. Jeho postřehy z olympijských Athén zachytí­ i to, že olympijské hry nejsou jen sport a úžasné rekordy. Tyto postřehy budeme vysí­lat 3x denně. S poslední­ olympijskou medailí­ naše pozornost fantastickým sportovní­m výkonům nekončí­ — další­ z našich reportérů bude připravovat pravidelné vstupy z průběhu XII. letní­ch paralympijských her v Athénách, které začí­nají­ 17. září­.

Jiří Körber, programový ředitel Radia Impuls:
Vlastní zpravodaje v dějišti olympiády nemáme, ale Impuls má vytvořen speciální­ olympijský zpravodajský
tým, který sleduje dění v Aténách 24 hodin denně.
Součásti všech zpráv v celou i v půl bude speciální olympijska rubrika s aktuálním děnim a výsledky, navíc do vysílání zařadíme po celou dobu konání her 4x denně speciální pořad ‚Olympiáda v Aténách ve vysílání
radia Impuls‘, který bude shrnovat nejzajímavější okamžiky olympiády, nejen výsledkový servis, ale i zajímavosti o sportovcích, perličky ze zákulisí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: