Léto ve vysílání českých rozhlasových stanic V.

Letošní prázdniny se potichu a bez varování přehouply do své druhé poloviny. Na českých rádiích však i v srpnu pokračují speciální letní pořady, soutěže a akce pro posluchače. V dnešním díle našeho seriálu se podívame, jak vypadá léto na Oldies rádiu, na Apollu a na zlínských rádiích RockMax a Zlín.

Oldies radio Olympic v srpnu s Elvisem
Červenec byl na Oldies radiu ve znamení Rolling Stones. Každá hodina vysílání začínala jednou jejich písní. Každý den po dobu dvou týdnů se pak v jeho vysílání soutěžilo o 2 vstupenky na koncert „stonů“, který se uskutečnil v Brně 22. července. V soutěži posluchači odhalovali výherní píseň na daný den.
Přestože ti nejvěrnější fanoušci věří, že „král není mrtev“, připomíná si Oldies radio třicáté výročí smrti krále rock and rollu Elvise Presleyho. Na čtvrtek 16. srpna pak rádio pro své posluchače připravuje Den s Elvisem, kdy bude po celý den hrát jeho písničky.
Celkově se celé Oldies radio Olympic během posledních týdnů a měsíců velmi změnilo. Rozšířilo svůj záběr, má nové logo a nové internetové stránky. Ty mimo jiné nabízejí detailní přehled nového programového schématu, databázi interpretů a nově i databázi skladeb. Návštěvníkům je k dispozici i historie odehraných písní za posledních 30 minut. Více jsem se novými webovými stránkami Oldies radia věnovali v článku Olympic, Proglas a ExpresRadio mají nové internetové stránky. Dynamičtější a modernější styl vysílání ukazuje, že i oldies hudbu jde podat s moderním doprovodem.

Řetězová reakce na RockMax
Zlínské Rádio RockMax během prázdnin podporuje hned několik zajímavých hudebních svátků. Tím největším je určitě Vizovický festival Masters Of Rock 2007 kde je RockMax jedním z hlavních mediálních partnerů. Aktivně podporuje také Basinfire fest, O2 Sázava fest, festival Trutnov 2007, Šternberský kopec, a spoustu dalších.
Také v letních měsících pokračuje celoroční akce „Řetězová reakce“, v rámci které mohou posluchači získat  od rádia spoustu užitečných věcí (CD, vstupenky na koncerty, …) výměnou za kovový řetěz. Nasbírané řetězy rádio na konci roku změří, zváží, prodá do sběru a za takto získané peníze pořídí potřebný lékařský přístroj pro dětské oddělení vytipované nemocnice. Ze speciálních prázdninových akcí určitě stojí za zmínku hledání Démona žízně, soutěž o horské kolo v rubrice Cykloservis, letní varianta 105kg Rock Max Night s Milanem 105kg Krajčim či podpora Barum Rally 2007.

Pravá hanácká a valašská opékačka na rádiu Apollo
I letos pokračuje na Apollu tradiční prázdninová akce spojená s opékáním. Na olomouckém Apollu Pravá HANÁCKÁ opékačka a na valašském Apollu Pravá VALAŠSKÁ opékačka. Soutěž o kompletní opékačku na klíč má velmi jednoduchá pravidla: skalní i úplně noví posluchači telefonují, proč by apollácký team měl přijet právě k nim na zahradu, s kým je jim nejlépe, kdo by s nimi byl na Pravé hanácké nebo valašské opékačce. Každý, kdo se dovolá do vysílání hned po zaznění výherního signálu, získává příjemnou apolláckou cenu  – například fotbalový míč s logem radia, speciální opékačkové tričko a hrníček – a zároveň se dostává blíž k hlavní ceně. V neděli proběhne ve vysílání olomouckého i valašského Radia Apollo výběr nejlepší odpovědi a další sobotu se může nejsympatičtější výherce na Olomoucku i Valašsku radovat z Opékačky na své zahradě, kam přijede apollácký opékací team. Přiveze pro výherce a jeho dvacet blízkých pochoutky ke grilování, které připraví apollácký kuchař a samozřejmě také dobré pivečko, karaoke show i pojízdné studio Radia Apollo, které bude vysílat na zahradě písničky dle výhercova gusta.

Na Rádiu Zlín odstartovala reality show Nebo, peklo, ráj
Hledáme největší hit léta-hit, který vás baví
je novou posluchačskou soutěží, ve které budou posluchači celý srpen zasílat sms zprávy se svými tipy na největší letní hit. Na konci měsíce bude celá soutěž vyhodnocena a stanice sestaví několik žebříčků s největšími letními hity. V následujícím víkendu 1. a 2. září Rádio Zlín odvysílá všechny posluchačsky zaslané tipy na letní hity, vyhlásí žebříček nejoblíbenějších letních hitů a zároveň oznámí posluchačsky největší letní hit všech dob.
Součástí víkendu největších letních hitů budou i rozhovory s interprety některých hitů a zároveň bude rádio speciálními hudebními cenami odměňovat vybrané posluchače, kteří se zúčastnili hlasování.
Druhou novinkou ve vysílání Rádia Zlín je Počasí Extra. Jde o dovolenkový servis Rádia Zlín, který se skládá ze dvou částí. První část servisu je zaměřena na zajímavosti z vybrané světové destinace, rozhovory s celebritami o dovolených a aktuální telefonáty s delegáty cestovních kanceláří. Druhá část  Počasí Extra je věnována servisním informacím o aktuálních teplotách v daném dni v mezinárodních, ale i českých letoviscích včetně teploty vody. Tuto rubriku připravuje  nový hlas stanice Martin Švajda, který do Rádia Zlín  přestoupil z radia Rubi. Počasí extra se vysílá v pracovních  dnech  v 10:50 a 14:50 hod. celý srpen.
Další aktivitou, kterou stanice pro své posluchače na léto připravila, je off-air akce „Hledáme démona žízně!“. Motohlídka rádia bude jednou týdně vyrážet na vybrané restaurační zahrádky, kde bude s posluchači vtipnou formou realizovat různé soutěže a při té příležitosti hledat nejžíznivějšího člověka – démona žízně. Jedná se o stejnou akci, která probíhá i na rádiu RockMax.
Včera pak rádio spustilo svoji reality show Nebe peklo ráj. Podrobnosti o ní najdete v článku Meszároš: Největším tahákem Rádia Zlín je Nebe, peklo, ráj.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .