Léto ve vysílání českých rozhlasových stanic III.

Prázdniny jsou v plném proudu a my pokračujeme v našem seriálu o létě v programu českých rozhlasových stanic. Řadu soutěží, off-air akcí, programových změn a dalších novinek pro své posluchače připravili i v Rádiu Jizera, Fajn rádiích, rádiu Classic FM i ČRo Region – Vysočina.

Rádio Jizera hledá nejkrásnější zahrádku léta
Na rádiu Jizera probíhá celé léto soutěž o nejkrásnější zahrádku léta. Zpravodaj Rádia Jizera projíždí každý den vybranou část mladoboleslavska a hledá a fotografuje ty nejkrásnější zahrádky. Každý týden se vyberou 3 nejkrásnější, které postoupí do semifinále a následně pak do velkého finále.
„Na začátek školního roku na 1.9. připravujeme Den rádia Jizera v letním areálu v Rejšicích. Vystoupí na něm Beatles Revival, K.E.Gott, Petra Janů, Martin Maxa, Gábina Goldová, Jam&Bazar a Milan Drobný,“ prozrazuje programový ředitel rádia Jaromír Maceška. Pro návštěvníky bude rovněž připraven bohatý doprovodný program – seskoky parašutistů, ukázka výcviku služebních psů, autogramiáda fotbalistů FK Mladá Boleslav, fotbal hvězd a další atrakce. Vyvrcholí zde i prázdninová soutěž o nejkrásnější zahrádku – bude vyhlášeno deset těch nejkrásnějších.
V červnu na Jizeře skončil hudební dramaturg Aťa Seidl a moderátoři Ladislav Mareš a Luboš Dvořák. Dvořáka v ranním vysílání nahradil Vojta Sklenář, za kterého odpoledne vysílá David Klesa, jenž přišel z rádia City. Dopoledne patří i nadále Ivetě Chlumské a podvečer Tomáši Pakostovi. Víkendová vysílání posílil staronový moderátor Bohumil Horáček. Práci hudebního dramaturga převzal Jaromír Maceška.

Fajn rádia rozjela Oranžové léto
Fajn rádia se v rámci akce Oranžové léto vydala za svými posluchači na letní hudební festivaly. Součástí partnerství Fajn rádií s těmito akcemi je vedle vizuální prezentace a řady soutěží o drobné věcné ceny především projekt „Udělej si fajn“. Díky němu vyrůstá na festivalech stanové městečko, v jehož deseti stanech najdou soukromí zamilované páry. Součástí stanového městečka je i recepce, na níž návštěvníci od hostesek dostanou kondomy s brandem Fajn rádia.
„Jedná se o další z řady off-air akcí, na kterých se snažíme o bližší kontakt s našimi posluchači,“ vysvětluje Lucie Winterová, promotion manažer Fajn rádií. „Naše cílová skupina jsou mladí lidé, kteří jsou klasickou reklamou přesyceni a ignorují ji. Proto jdeme cestou menších guerillových kampaní s pokud možno neotřelými nápady a přímým zásahem na posluchače. Začátkem roku jsme mimo jiné rozváželi středoškolákům svačinu, nyní se s námi mohou potkat na festivalech, koncertech, koupalištích, pořádáme pro ně party, kam vozíme hvězdy z předních příček hitparád – Benassi Bros, Shaun Baker, Alex Gaudino a podobně. Samozřejmě intenzivně pracujeme na dalších akcích, které proběhnou do konce roku,“ dodává L. Winterová.
Soukromí stanového městečka zatím mohli ocenit návštěvníci festivalů ve Svojšicích, Fajn Tuning Party v Panenském Týnci a Vysmátého léta v Kadani. Těšit se na něj ale mohou například také na Hip Hop Jamu a dalších akcích pořádaných Fajn rádii. Na Fajn Rádiích Hity, Agara a Life se během léta rovněž soutěží o „Fajn chatu“, kde je hlavní výhrou týdenní pobyt pro skupinu deseti kamarádů, kteří si užijí poslední týden prázdnin se vším všudy v režii Fajn Rádia.

Classic FM opouští táborskou frekvenci
Pražské rádio Classic FM během letních měsíců nevysílá žádné nové či speciálně „letní“ pořady, ale naopak na četná přání posluchačů reprízuje některé nejúspěšnější a nejposlouchanější díly pravidelných dlouhodobých cyklů – Kouzelný krámek hudby, Jazz klub U klasika, Světla ramp. Další vysílání probíhá dle stávajícího pravidelného schématu, pokračuje také vysílání nových pořadů, které rádio do svého vysílání zařadilo na jaře – a sice Hudba podle kalendáře a sobotní Koncert na přání posluchačů Classic FM.
„Od září budeme opět vysílat premiérové pořady už zmiňovaných cyklů a nově zařadíme do vysílání nové cykly se zdravotní a sociálně-zdravotnickou tématikou. Ty jsou ostatně pravidelnou součástí našeho vysílacího schématu v rámci dlouhodobého cyklu Pravda o mém zdraví, ale od září to budou opět seriály na nová témata,“ prozrazuje programová ředitelka Classic FM Martina Klausová.
Nejdůležitější změnou letošního léta je však na rádiu Classic FM opuštění táborského kmitočtu 101,8 MHz, ke kterému dojde 1. srpna. Rádio tak bude svůj program vysílat jen na pražské frekvenci  98,7 FM.

Léto s Naďou Urbánkovou a Jardou Hypochondrem na ČRo Region – Vysočina
Letošní léto je na ČRo Region ve znamení dvou nových moderátorů – Nadi Urbánkové a Jardy Hypochondra. Oba nastoupili do Regionu v červnu a moderují pořad s písničkami na přání Písničky pro Vysočinu. Jarda Hypochondr navíc hraje každý den na přání jednomu sboru dobrovolných hasičů z Vysočiny, který zároveň představí v krátké reportáži. Posluchači se s nimi ale mohou setkat i naživo na několika akcích po celé Vysočině.
„Od začátku prázdnin máme speciální letní programové schéma. Zařadili jsme nové soutěže – např. vědomostní soutěž Vysočina známá, neznámá, kdy posluchači podle indicií hádají tajemné místo na Vysočině. Odměnou jim jsou průvodci a cestovatelské příručky,“ říká Hana Marhanová z ČRo Region a pokračuje: „Nově také mohou posluchači v našem vysílání slyšet Podvečer s českými písničkami. Během dne je vysílání obohaceno o celou řadu rozhovorů, tipů a nápadů na „letní“ témata (cestování, sportování, rady od lékařů, tipy na výlety, pozvánky na kulturní akce v regionu … apod.).“
Stejně jako loni i letos jezdí Region na oslavy sborů dobrovolných hasičů a kromě jiných akcí spolupořádá letos již čtvrtý ročník soutěže Cyklista Vysočiny. ČRo Region pokračuje rovněž ve svém malém turné po Vysočině, které začal již v červnu. „V pěti vybraných městech z celé Vysočiny vždy celý týden bavíme nejen naše posluchače. Pro všechny máme originální soutěže o netradiční a velmi zajímavé a hodnotné ceny, karaoke party, Den se Zelenou vlnou a občerstvení. Jedná se v podstatě o takové zpestření cesty z práce domů. Celotýdenní program vrcholí v pátek odpoledne minikoncerty našich dvou nových moderátorů Nadi Urbánkové a Jardy Hypochondra spojených s autogramiádou. Tito dva moderátoři se v průběhu září rovněž představí na několika akcích na celé Vysočině – např. Horácký letecký den v Jihlavě nebo Mlékárenské dny v Přibyslavi,“ uzavírá Hana Marhanová.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .