Léto ve vysílání českých rozhlasových stanic II.

Dalším dílem pokračuje náš seriál o letních specialitách, které pro své posluchače připravily české rozhlasové stanice. Jedná se o celou řadu soutěží, speciálních pořadů a off-air akcí. Dnes se podrobněji podíváme na novinky na pražském Radiu 1, ostravském Času, olomouckém studiu ČRo a ústeckém Hitrádiu FM Labe.

Za Radiem 1 na hudební festivaly
S Radiem 1 se opět můžete setkat na předních českých hudebních festivalech. „V létě máme tradičně Radio 1 stage na festivalech Mighty Sounds a na Sázavafestu. Na Radio 1 Stage na Sázavafestu představíme pokud možno nejvíce zásadních a zajímavých více či méně alternativních kapel naší hudební scény,“ prozradil nám programový ředitel R1 Saša Michailidis. K výše uvedeným stagím samozřejmě běží promo ve vysílání rádia.
Od 18.07.2007 se začal na Radiu 1 vysílat nový pořad Ex Pistols – půlhodinový kulturní týdeník připravovaný ve spolupráci s přílohou EX časopisu Reflex. Pořad uvádí Ondřej Formánek a Rodriguez, každou středu od 17.00. Ve vysílání rádia se rovněž můžete setkat s novými moderátory Petrem Metelkou a Ivetou Nebesákovou.

Bezva léto s Radiem Čas
„Celé léto je letos na Radiu Čas BEZVA,“ říká marketingová manažerka rádia Renata Červená. Tomu odpovídá i hlavní jingl „Bezva léto s Radiem Čas“. Hned první letní den zahájilo rádio bezva dárkem – Dnem s Anetou Langerovou. V rámci něj byla Aneta hostem ve vysílání rádia, posluchači soutěžili o její nové album a večer pak vystoupila na společné akci rádia a MF Dnes.
Radio Čas rovněž zařadilo do vysílání novou letní rubriku Bezva tipy Radia Čas – jede každou hodinu vždy před půl a obsahuje bezva tip, kam v létě vyrazit. Posluchači zde dávají k dobru své „ověřené“ tipy ostatním. Rádio rovněž pro své posluchače pořádá tradiční poutě Radia Čas. Letos s novým názvem Moravské poutě Radia Čas. Další se uskuteční 28. a 29. července v Opavě.
Od začátku prázdnin se rovněž můžete ve vysílání rádia setkávat s dalšími novými rubrikami Bezva finta, Babinec, Číslo dne nebo Jak se dělá hit.
Na Radiu Čas nečekají až se jich zima zeptá …. a už nyní ve vysílání anoncují tradiční zimní narozeninový Megakoncert pro všechny bezva lidi, který se letos uskuteční 1. prosince. Od června rovněž probíhá billboardová kampaň zaměřená na posílení regionálního rádia v dané lokalitě.

Chyťte štěně s Českým rozhlasem Olomouc
ČRo Olomouc
připravil celoprázdninovou soutěž Hoří má panenko pro Sbor dobrovolných hasičů (SDH) v Olomouckém kraji. „Hasiči musí nazpívat svou bojovou znělku a posluchači rozhodnou o třech nejlepších. Tyto hasičské týmy se utkají na mistrovství SDH, které proběhne 18.srpna v Přerově. Vítězové získají pro svou obec zábavný program za 100.000,“ prozrazuje Jiří Mastík z olomouckého ČRo. Druhá celoprázdninová hra se jmenuje Chyťte štěně. Posluchači na základě uveřejněných indicií sledují pouť pivního štěněte po Olomouckém kraji a každou sobotu ho nejúspěšnější může vyhrát.
„Na léto jsme připravili posluchačům program, ve kterém je pro jejich letní pohodu namícháno více hudby v programových blocích jinglovaných jako Léto s písničkou,“ odhaluje další novinky Jiří Mastík. Několik pravidelných magazínů má „dovolenou“ a na jejich místo nastupují informace pro turisty a výletníky. Především je to dopolední rozhlasový průvodce Křížem krážem Olomouckým krajem vysílaný od pondělka do soboty v 8.30 s odpolední reprízou. Prázdninový program osvěží také Rádio na kolečkách z produkce ČRo2 (sobota v 15.00, repríza v neděli v 19.30) a úterní Večery s rozhlasovou detektivkou, které přinášejí plejádu detektivních příběhů ze zlatého fondu Českého rozhlasu.

Labské léto s Hitrádiem FM Labe již popáté
Již popáté uspořádá Hitrádio FM Labe pro své posluchače hudební festival pro celou rodinu Labské léto. Tuto již tradiční kulturní akci každý rok navštíví na 5000 posluchačů. Ani letos nebudou chybět velké hvězdy české a slovenské pop music. Po více jak dvaceti letech se v Ústí na jednom pódiu objeví Petr Kotvald a Standa Hložek, svou skupinu Indigo dal znovu dohromady Peter Nagy, své hity zazpívá několikanásobná slavice Petra Janů. Z českého rocku pořadatelé vybrali Žlutýho psa, Mňágu a Žďorp nebo skupinu Ready Kirken, pro folkaře zazpívají Wabi Daněk, Jakub Smolík a skupina Kamelot. Ze severu Čech přijede Petr Kalandra Memory band, Blue Rocket a ani popáté nebude chybět Vláďa Hron. Letošní Labské léto se uskuteční v letním kině v Ústí nad Labem v sobotu 25. srpna.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .