Lednové promo – Peníze ve vzduchu a kouzelný bankomat

radiotv22Leden je na promoakce trochu chudší. Většina nápadů i finančních prostředků se už spotřebovala před Vánoci a v lednu si rádia dávají oddech. Postupně se začínají chystat další akce. Pár jich ale najdeme i v těchto mrazivých dnech. Občas narazíme i na vylepšené verze už starých známých soutěží a akcí. Podobně jako tvůrci televizních reality show přicházejí u pokračování s různými vylepšeními a změnami, snaží se tak i tvůrci rozhlasových soutěží oživit i starší už dobře známé věci.

Například známý Tajemný zvuk. Německé Radio RT.1 ho mírně vylepšilo tím, že každý, kdo se dovolá a bude přepojen do vysílání, získá, v případě že neuhodne, jako cenu útěchy 100 euro. V ranním vysílání mezi sedmou a osmou hodinou se tato garantovaná částka zvedá na rovný jeden tisíc. Jen pro představu, jaké částky se vyhrávají. Každý zvuk začíná na částce 20 000 euro. V případě neuhodnutí se jackpot každou hodinu zvyšuje minimálně o padesát euro.

Případně se objevují různé kombinace už vyzkoušených formátů. Soutěž, kdy se musí člověk ohlásit určitým sloganem ještě sice leckde běží, ale v dnešní době, kdy se každému na displeji telefonu objeví, kdo volá, už tato soutěž nemá takový význam jako před nějakými deseti nebo patnácti lety. Právě tento formát skombinovali na Radiu ffn s formátem u nás známým z Frekvence 1 jako Měšec. Princip je velice jednoduchý. Posluchač musí vědět, jaká je aktuální hodnota jackpotu a tou se ohlásit, hned jak zvedne telefon. Pokud to udělá při zavolání moderátora ze studia, vyhrává. A aby to nebylo tak jednoduché, nejedná se o žádné kulaté částky ale například o 10 000 euro a 17 centů.

Peníze ze vzduchu

S trochu jinými výdaji při plánování soutěží můžou počítat v porovnání s našimi německá rádia. Saské Radio PSR bude po celý příští týden (od pondělí 30. ledna) posílat každý den do vzduchu vrtulník. Pilot se přihlásí do vysílání a popíše, co právě vidí, jaká významná místa. Ten, kdo dobře zná Sasko nebo alespoň svoji domovinu a bude mít štěstí, místo pozná a dovolá se do rádia moderátorce Miss Peggy, dostane 250 euro. Akci pořádá rádio společně s místními spořitelnami.

Slavnější než Superstar

Velké popularity dosáhl svého času účastník německé Superstar Daniel Küblböck. Ačkoliv mu média (především bulvární Bild) věnovala více prostoru než jiným účastníkům, obsadil nakonec “jen“ třetí místo. Rozhodně se ale stal slavným a ranní moderátoři rádia Ton se teď rozhodli uzavřít s Danielem nejztřeštěnější sázku Bádenska Württemberska. Moderátorská dvojice Eric a Servicefee (servisní víla) se s Danielem Kübelböckem vsadili, že během šesti týdnů budou slavnější než hvězdy z televize konkrétně tedy Daniel.

Daniel byl hostem ve vysílání, kde se sázka uzavřela. Je přesvědčen o tom, že se to hvězdám ranní show nemůže podařit. A teď ještě o co se vsadili. Když Eric a Servicefee prohrají, budou se celý den starat o návštěvníky stuttgartské televizní věže a každému, kdo půjde okolo dají ještě navrch 100 euro. Pokud prohraje Daniel, bude 1. dubna celý den moderovat program Radia Ton.

O tom, jestli je moderátorská dvojice slavnější než superstar nebo ne, budou v telefonickém hlasování rozhodovat posluchači. V prvním týdnu se snaží upozornit na sebe ozvučeným terénním autem Hummerem, který bude každý všední den ráno projíždět ulicemi bádensko-württemberských měst. V sobotu pak proběhne hlasování. Když posluchači rozhodnou, že je Daniel slavnější, bude to Eric a Servicefee zkoušet další týden jinak. Pokud se to ani po šesti týdnech nepodaří, budou muset uznat, že prohráli.

Kouzelný bankomat

Podle vlastního vyjádření nejposlouchanější rádio pro mladé v Hesensku uspořádalo společně s mobilním operátorem Vodafone zajímavou akci, při které rozdávaly peníze. Speciální bankomat přiveze tým každý den na jiné místo. Na jaké, to se posluchači dozvědí přímo z vysílání. Stejně jako potřebný PIN-kód. Tým bude na místě rozdávat speciální karty EC, na které si bude moct každý posluchač jednou vybrat. Zájemci o peníze se nemusí nikde přihlašovat, prostě stačí vědět z vysílání PIN a to správné místo. Na něm bude bankomat vždy hodinu. Na místě nebude chybět ani hvězda ranného vysílání Stefan se svým ranním týmem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .