Květnové promo – jízda na záchodě a logo v oblacích

Ze sporu o to, zda lépe řídí ženy nebo muži, může nakonec vzniknout projížďka městem na záchodě. Na kapelu Red Hot Chilli Peppers se zase fanoušek jednoduše prokouše přeš čili papričky. A cesttovat může třeba letadlem s logem Radia 7. Nápadů, jak se zviditelnit je v německých rádiích i v květnu víc než dost.

Jízda na záchodě

Ranní moderátorská dvojice mnichovského rádia Energy Bene Gutjan a Sabrina se spolu jednoho rána přeli, zda lépe řídí muži nebo ženy. Do jejich sporu vstoupil šéf motokárové dráhy Christian Fischer, který oběma navrhl, aby uspořádaly soutěž na motokárách. Posluchačky se můžou hlásit do ženského týmu Sabriny a muži do Bene-Mačo-týmu. Souboj obou týmu bude živě přenášen do ranního vysílání rádia Energy. Ten z moderátorů jehož tým prohraje bude muset sednout na speciálně upravený záchod vybavený elektrickým motorkem a dojet na něm od motokárové dráhy ulicemi Mnichova až do sídla rádia. Tento nápad nedostal nikdo z rádia, ale přišla s ním jedna z posluchaček a nápad se ujal.

První sárská radionovela

Na lásku nenarazí člověk jen v Berlíně, naráží tvůrci radionovely Verliebt im Saarland – Zamilovaná v Sársku na telenovelu Verliebt in Berlin – Zamilovaná v Berlíně. Seriál se točí kolem mladé obyvatelky Sárska Sandry a jejich životních strastí. Sandra bojuje s láskou k Maxovi a pak s prací asistentky v reklamní agentuře. Posluchači Radia Salü, které radionovelu přináší, si ji můžou i zdarma objednat pro své podcasty. Radio Salü se vůbec tomuto vynálezu věnuje víc. Pro uživatele přináší i možnost si nahrát další zábavné pořady vysílané i v éteru.

Chyť si hit

Rakouské rádio Kronehit nabízelo svým posluchačům v poslední době hotové peníze jen za poslech. Určilo tři songy. Když běžel jeden z nich, dostal šťastný volající 100 euro. Když běžely dva za sebou, už se hrálo o tisíc euro, a když se sešly všechny tři, bylo deset tisíc doma. Poslední čtyři dny rádio okořenilo tím, že se mezi sedmou a osmnáctou hodinou vyhrává každou hodinu.

Pojídání chilli papriček

Jednoduchým způsobem mohli posluchači stanice bigFM získat lístky na koncert Red Hot Chili Peppers v Barceloně. Stačilo se jen přihlásit do soutěže v pojídání čili papriček. Přímo v rádiu se o lístky utkaly tři finalisté a jedna finalistka, která se nakonec stala vítězkou. Čtyřiadvacetiletá Lisa spolykala za jednu jedinou minutu 17 pálivých papriček. Druhý z kandidátů jich zvládl “jen“ 13. A to vše za přítomnosti rozhlasového mikrofonu a také kamery. Video pak mohli shlédnout návštěvníci internetových stránek.

Letadlo Radia 7

Loga na autobusech, citylightech, trolejbusech a tramvajích má kdejaké rádio. Málokomu se ale podaří ho dostat na letadlo. Společnost Intersky (jediná letecká společnost na světě v jejímž čele je žena) je nízkonákladovou aerolinkou, která působí v Bádensku-Württembersku stejně jako Radio 7. Padesátimístný stroj má na sobě logo rádia a na vrtulích je možné číst slogan: Hrajeme hity!

Nová senzace

New Sensation se jmenuje soutěž soukromého rádia ffn, ve které se hledají noví talenti. Vítěz získá stipendium ve výši 20 tisíc euro, aby mohl studovat hudbu. Ve dvou předfinálových kolech proti sobě nastoupí vždy pět skupin. Finále se pak bude konat na Maschseefestu v Hannoveru. Odborná porota bude hodnotit originalitu, kreativitu, kompozici, perfomanci i muzikálnost. Kdo přesvědčí odbornou porotu, může se těšit na stipendium. Kdo přesvědčí diváky, může se těšit na finanční výhru.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .