Květnové promo: Den matek i fotbaloví rozhodčí

Svátku matek využili promonanažeři některých rádií k uskutečnění svých nápadů. V Německu se samozřejmě nechávají inspirovat i blížícím se fotbalovým mistrovstvím světa. A protože máj je měsícem lásky, nesmí chybět ani jedna pořádná párty, kde se bude flirtovat. Na závěr se zmíníme o soutěži typu Tajemný zvuk, která se ovšem obejde beze zvuku.

Jaký dárek mamince?

Druhá květnová neděle se v řadě zemí světa slaví jako Den matek. Mamince se proto sluší dát kytičku nebo nějaký jiný dárek. Jaký ale? To je otázka, kterou si může položit řada svědomitých dcer i synů. Jestli více potěší květiny, lístky na koncert, poukázky na nákupy nebo něco jiného, se rozhodli zjistit na rakouském rádiu Kronehit. Moderátoři ranního vysílání Dani Linzer a Meinrad Knapp proto povolali tři matky, které zasednou v porotě a ta bude jednotlivé dárky hodnotit. Své návrhy můžou posluchači konzultovat telefonicky zavoláním do rádia v pátek 12. května, který je posledním pracovním dnem před Dnem matek. Na internetových stránkách je zároveň formulář, kam může každý napsat, jaký nejhorší dárek, kdy na Den matek dal nebo dostala.

Den matek jinak

Na stanici radio 106!8 mají matky v pátek 12. května úplně jiný úkol. Ranní vysílání totiž budou moderovat maminky ranních moderátorů a redaktorů. Posluchači se z jejich vyprávění dozví spoustu pikantností o tom, jací byli dnes oblíbení moderátoři jako děti. Margitta Bockholdt se ale bojí brzkého ranního vstávání. Doris Penz si zase kvůli svému dni v rádiu nechá udělat nový účes. Ranní vysílání začne klasicky v šest hodin ráno. Jen s tím rozdílem, že se za mikrofon posadí matky moderátorů, kteří zde usedají obvykle.

Odpískáno

Ještě více než dnem matek žije Německo fotbalovým šampionátem. Na bigFM už sudí pískají. A to ne jen tak nazdařbůh. Na své píšťalky vypískávají melodie, které jsou posluchačům známé z vysílání. Jak se ukázalo, není to pro posluchače až zas tak jednoduché. Když se rozpoznávání melodií zkoušelo mezi pracovníky rádia, byla úspěšnost jen padesátiprocentní. Kdo z posluchačů písničku pozná a dovolá se do studia, může vyhrát pár doplňků pro správného fanouška.

Párty na Ibize

Párty, dobrodružství, písek a pláž slibuje rakouské veřejnoprávní Ö3. Pártyletadlo NIKI odlétá v pátek 12. května z Vídně a letí na jednu noc na Ibizu. 150 nadšených posluchačů Ö3 má možnost se vydat společně s týmem Ö3-Budíku (Ö3-Wecker) Airbusem A320 na jednu pařbu na Ibizu. Jak rádio slibuje, Airbus bude pilovat sám Niki Lauda. Aby se zájemce dostal na palubu, stačí jen poslat nějakou cool hlášku, která zabírá při flirtování. 150 těch nejvtipnějších se může těšit, že si zaflirtuje na Ibize. Po skvělé noci je pak hned čeká návrat domů do Vídně.

Dingsbums

Nikoliv tajemný zvuk ale něco mnohem jednoduššího (z pohledu technické realizace) připravilo tyrolské Life Radio (Stanice stejného jména a loga vysílá i v Linci). Dingsbums je tajemná věc. Jaká? To musí uhodnout posluchači. Malá Julie jim svým dětským hláskem napoví. Kdo uhodne, o co se jedná, dostane 10 000 euro, případně i víc, pokud už je v jackpotu našetřená větší částka. Nápovědu malé Julie je možné si poslechnout i na internetu. Jedná se ale většinou jen o jednu větu. Například: V květnu je v Tyrolsku hodně Dingsbums. Nápověda běží každou hodinu od šesti ráno do šesti večer. Když volající neuhodne, co se za slovem dingsbums schovává, přihazuje se do jackpotu 25 euro.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .