Kiss FM změnil formát z Oldies na Hot AC

radiotv22Pondělní vysílání Kissu v Kutné Hoře, Pardubicích a Liberci bylo pro posluchače velkým překvapením. Z éteru se na ně v nekonečné smyčce linula píseň Už z hor zní zvon od Karla Gotta. Úterní ráno přineslo zcela nový hudební formát zaměřený podobně jako ostatní mimopražské Kissy na nejmladší posluchače.

Když Radio Kiss FM v září 2000 zahájilo na Kutnohorsku své vysílání, jeho hudební formát Hot AC odpovídal ostatním mimopražským Kissům. Po několika týdnech se ovšem vyrojily stížnosti ze strany konkurence a Kiss byl Radou pro rozhlasové a televizní vysílání donucen sjednotit hudbu kutnohorského Kissu s pražským Kiss 98fm, tedy nasadit formát pro podstatně starší posluchače. Další dva roky trvalo, než se kruh uzavřel a Kiss získal povolení k tomu, s čím v roce 2000 přišel.

Co této změně předcházelo? „Souhlas Rady RTV s oddělením programu pražského Kiss 98 a mimopražských okruhů v Liberci, Kutné Hoře, Pardubicích a Táboře. Až do cca léta 2002 odpovídala hudební složka Kiss 98 a mimopražských okruhu stejnému hudebnímu formátu a stejnému playlistu. V létě jsme od Rady dostali povolení přiřadit program na frekvenci v Táboře ke stanici Kiss jižní Čechy a změna tam postupně probíhá a měla by být dokončena na jaře 2003. Současně jsme dostali povolení oddělit Liberec, Kutnou Horu a Pardubice od Prahy a uskutečnit zde vlastní na Praze nezávislý program. Změna tam probíhala od léta a nikdo ji nezaznamenal, protože formát byl stejný jako v Praze,“ říká ředitel Kiss Radia Radovan Vaškovič.

Kutná Hora, Pardubice a Liberec společně

Ačkoliv Radio Kiss FM vysílá na kmitočtech Kutná Hora (90.2), Pardubice (91.1), Liberec (90.7) a Tábor (101.8), posledně jmenovaná lokalita se od ostatních oddělila a v budoucnu bude spadat pod jihočeský Kiss.

Jaké důvody k temto změnám vedly? „Analýza trhu v daných lokalitách. Její vyhodnocení ukázalo, že existují rozdíly v potřebách posluchačů na všech 4 lokalitách a jsou dané jednak konkurencí tam zastoupenou a jednak postavením jednotlivých regionů. Tábor logicky zapadá do jihočeského regionu a proto tam uskutečňujeme změny, jejichž konečnou formou by měl být na jaře 2003 stejný program jako je na stanici Kiss jižní Čechy,“ vysvětluje Vaškovič a dodává „U Liberce, Pardubic a Kutné Hory je situace jiná. Vzhledem k tomu, že programově se jedná o celek, padlo rozhodnutí, ze dáme zelenou mladšímu hudebnímu formátu, který více odpovídá dosud používané strategii, že Kiss kromě Prahy je spíše cílen na Hot AC posluchače.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .