Jan Kraus má hodinový pořad na Frekvenci 1

radiotv22Frekvence 1 měla o Krause zájem už v roce 2000, kdy působil jako moderátor pořadů Sauna a další, prosím! na televizi Prima. Na rádiu ale nemoderuje, přijal roli stálého hosta.

Televizní moderátor Jan Kraus vyslyšel po téměř dvouletém lákání nabídku rádia Frekvence 1 na vlastní diskusní pořad. Od Nového roku na této stanici vystupuje každý pátek podvečer v talk show Co vy na to, pane Kraus?, kterou však nemoderuje, nýbrž v ní vystupuje jako stálý host. Krause zpovídá Kateřina Hamrová, někdejší moderátorka pořadů Louže a Muži v síti metropolitní televize TV3.

Podle Pavla Renčína z oddělení propagace a PR společnosti Regie Radio Music, která Frekvenci 1 mediálně zastupuje, jde o hodinový pořad, ve kterém se Hamrová ptá „spoluobčana“ Krause na aktuální témata. Jinými slovy jde o obdobu sloupku, který Kraus pravidelně píše pro časopis Týden. Původně Frekvence 1 chtěla, aby Kraus připravoval pořad sám. „Nabízeli mi, ať si tam něco kecám sám, ale já jsem jim řek, že to teď nemůžu dělat,“ řekl Kraus v listopadu 2000 v rozhovoru pro internetový deník Svět Namodro.

Změna scénáře může souviset s dalším důvodem, proč Kraus původní nabídku Frekvence 1 odmítnul. „Jsem úplně vymoderovanej,“ stěžoval si v době, kdy uváděl dvě talk show na televizi Prima. Změna názoru může souviset s tím, že Frekvenci 1 v současné době vede bývalá ředitelka Primy Kateřina Fričová. Po jejím odchodu z Primy Kraus zamířil do České televize. „Bombastický“ plán s pořadem Občan Kraus mu ale nevyšel a v současné době moderuje pouze docusoap Ze života zvířat a jednou týdně diskusní pořad Přesčas na ČT2.

Frekvence 1 získala pro spolupráci také nedávno odvolaného moderátora televizního pořadu Mňam prima vařečka Ivana Vodochodského, který začal uvádět sobotní Vaření v přímém přenosu. Vodochodský na Primě čelil časté kritice, televize mu například vytýkala, že si na základě popularity získané moderováním Prima vařečky vybudoval řadu vedlejších aktivit, což prý bylo v rozporu s uzavřenou smlouvou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .