Jak bude vypadat víkendové volební vysílání v rádiích

radiotv22Vysílání všech tři nejposlouchanějších rozhlasových stanic o tomto víkendu ovládnou volby, pouze Radiožurnál má ale dopředu připraveny mimořádné programové bloky. Radio Impuls a Frekvence 1 výrazně posílí zpravodajské týmy a informace o volbách budou přinášet v pravidelných zpravodajských relacích včetně nočních hodin. Běžné vysílání budou navíc aktuálně přerušovat, kdykoliv se objeví aktuální informace.

Radiožurnál bude informovat kontinuálně

„Radiožurnál se jako jediný sdělovací prostředek bude věnovat formou kontinuálního povolebního vysílání volbám do Poslanecké sněmovny,“ informuje Jaromír Studený z oddělení komunikace ČRo. Volební vysílání odstartuje v sobotu ve 14.00 hodin Volební studio moderované Janem Pokorným. Pořad s aktuálními vstupy ze sekretariátů stran skončí v 18.00 a krátce po něm bude následovat volební Radiofórum s účastí předních analytiků.

Další hodinová volební studia jsou na programu od osmé a desáté večerní, po deváté se našimi volbami budou zabývat zahraniční novináři. Před půlnocí přinese Radiožurnál souhrn výsledků a první úvahy o povolebním uspořádání. Neděle se ponese ve znamení diskuzí s představiteli stran a v 17:10 volební víkend ukončí rozhovor Jana Pokorného s předsedou vítězné strany.

Impuls přinese povolební průzkumy spokojenosti

O víkendovém programu Radia Impuls informovala programová ředitelka Hana Andělová. „V pohotovosti bude celá redakce Radia Impuls. Chystáme se obsadit svými stabilními reportážními jednotkami volební štáby všech parlamentních stran, mobilní jednotky pak pokryjí zpravodajství ze štábů zajímavých menších stran. Obsah těchto vstupů by měl být velmi zajímavý a nepříliš tradiční.“

Impuls bude zpravodajské relace vysílat ze soboty na neděli i z neděle na pondělí po celou noc žive a až do půlnoci i v každou 30. minutu. Do sobotního a nedělního vysílání se připravují také živé vstupy expertů. Na nedělní večer pak Impuls chystá specialitu v podobě exkluzivního průzkumu TN Sofres Factum. „Půjde tentokrát o zjišťování spokojenosti s výsledky voleb. Připravujeme ještě pár dalších zajímavostí. Chcete vědět víc? Poslouchejte Rádio Impuls,“ dodává Andělová.

Vítěz voleb v Press klubu Frekvence 1

Zvláštní volební programové bloky nepřipravuje ani Frekvence 1. „Změny, které chystáme na období voleb, se týkají spíš chodu redakce, než formátu vysílání. Posluchači dostanou informace standardním způsobem – živé zprávy a informační vstupy ve vysílání,“ přibližuje volební vysílání programová ředitelka Barbora Tachecí. Také Frekvence 1 posílí odpolední a noční zpravodajské směny v sobotu 15.6 a ve štábech jednotlivých stran a na Ústřední volební komisi budou její reportéři připravení kdykoliv živě vstupovat do vysílání.

Podle Tachecí Frekvence 1 posluchačům nabídne běžný program, který bude vždy, když se objeví nějaká nová informace, přerušovat informačními vstupy. „V pondělí pak bude hostem našeho diskusního pořadu Press klub Frekvence 1 (ve standardním čase 18:15 -19:00) předseda vítězné strany,“ uzavírá Tachecí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: