IRON FIREMAN – ŽELEZNÝ HASIČ 2003

radiotv22Občanské sdružení TRIPOS, které provozuje portál www.pozary.cz a společnost ECM v letošním roce opět pořádají v Evropě jedinečnou extrémní sportovní soutěž profesionálních hasičů IRON FIREMAN – ŽELEZNÝ HASIČ 2003. Akce se uskuteční v sobotu 6. září 2003 v budově CITY EMPIRIA (bývalý Motokov) a jejím okolí. Letošního druhého ročníku soutěže fyzické zdatnosti a odolnosti českých a slovenských profesionálních hasičů se zúčastní také ženy. Akci pořádá občanské sdružení TRIPOS, které provozuje portál www.pozary.cz

Při té příležitosti chceme oznámit, že občanské sdružení TRIPOS provozuje vlastí internetové rádio Požáry CZ., které se zaměřuje pouze na požární ochranu. Hlavně Rádio Požáry CZ je jedno z prvních internetových rádií, které vysílá na internetu živě díky speciálnímu systému, který občanskému sdružení TRIPOS poskytuje společnost Abradio.com provozovatel internetových rádií, první multikanálové rádio na Českém internetu. Zároveň společnost Abradio.com je hlavním mediálním partnerem dnešní soutěže IRON FIREMAN- ŽELEZNÝ HASIČ 2003.

„První ročník soutěže byl velmi úspěšný. Proto jsme se rozhodli ve spolupráci pokračovat,“ říká Karel Vavruška, manažer projektu CITY EMPIRIA, a dodává: „Vážíme si práce hasičů, a proto jim rádi dáme nejvyšší funkční budovu v České republice k dispozici. CITY EMPIRIA po své úplné náročné rekonstrukci nabízíme sofistikované bezpečnostní protipožární zabezpečení vybavení, takže doufám, že profesionální hasiče v ní bude možné spatřit jen v rámci této soutěže.“

„Tento ročník soutěže bude oproti minulému náročnější a programově zajímavější. Do soutěže jsme přidali novou disciplínu, při které budou muset soutěžící odtáhnout 80 kg těžkou figurínu na vzdálenost 25 m. Této disciplíny nebudou ušetřeny ani dvě ženy, které se této extrémní soutěže poprvé účastní. Vítěz soutěže IRON FIREMAN – ŽELEZNÝ HASIČ 2003 opět získá prémii 10.000 Kč,„ říká ředitel soutěže Jiří Vítek.

V letošním ročníku je soutěž obohacena také vyhodnocením výsledů internetové soutěže Miss Profesionální hasička – Miss Profinet 2003. Přímo na místě bude z řad účastnic soutěže Miss Profesionální hasička, závodníky soutěže IRON FIREMAN, volena Miss IRON FIREMAN 2003, která získá finanční prémii 5000 Kč.

Aby toho pro diváky nebylo málo bude opět provedena ukázka slaňování budovy CITY EMPIRIA (tzv. ROPE JUMPING), pod vedením hasičů HZS hl.m. Prahy.

„Pro děti, které se přijdou na soutěž podívat se svými rodiči bude připraven dětský koutek pod vedením Městské policie a Spárkys medvěda, který bude mít pro děti plnou náruč dárků. Pro dospělé návštěvníky bude připraven pivní a občerstvovací koutek,“ dodává Jiří Vítek.

Ani moderování soutěže nezůstalo beze změny. Soutěž nejprve začne moderovat Standa Berkovec (od 10. do 14 hodin) a závěr soutěže domoderuje Vítek Havliš (14. – 19. hodin).

Pro milovníky techniky budou připraveny ukázky speciální hasičské techniky v blízkosti závodního areálu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .