Internetradio.cz se změnilo na ABradio.com

radiotv22Internetradio.cz, které uľ skoro tři roky úspěąně funguje na českém reklamním a internetovém trhu je od dneąního dne přejmenováno na ABradio.com. Hlavním důvodem přejmenování je roząířením aktivit do větąiny Evropských zemí. Např. Rusko, Ukrajina, Polsko, Maďarsko, ale i třeba Německo a ©panělsko. Národní domény, ale nepřestávají fungovat, proto uľ nyní fungují domény abradio.cz nebo abradio.de.

ABradio.com se bude i nadále zaměřovat předevąím na poskytování sluľeb v souvislosti s vysíláním rádií po internetu. Druhou oblastí působnosti je vytváření internetových rádií „na míru“, podle přání klienta. Ze vąech těchto rádií byl vytvořen evropský portál pro posluchače z celého světa.

ABradio.com (tenkrát jeątě Internetradio.cz) oficiálně vzniklo 15.2.2000 jako jedna z aktivit podnikatelů Pavla Marka a Adama Křikavy. Prvních ąest internetových rádií bylo spuątěno 15.4.2000. Postupně se ABradio.com rozrůstalo aľ do dneąního stavu, kdy provozuje 5O internetových rádií a 30 rádií „ze vzduchu“.

Internetová rádia na ABradio.com vznikla jako alternativa ke klasickým rádiím vysílající vzduchem. ABradio.com se snaľí naąim posluchačům nabízet něco jiného, neľ na co jsou u klasických rádií zvyklí. Jinou hudbu vąech ľánrů, humor, mluvené slovo, speciální informace atd. Zároveň vąak pomáhá FM rádiím ąířit svůj signál prostřednictvím internetu a tím i získávat nové posluchače.

Uľ nedlouho po svém vzniku se ABradio.com stalo účinným marketingovým nástrojem inzerentů. Jako první v České republice a později i v Evropě začalo poskytovat přesně cílenou zvukovou reklamu v kombinaci s klasickou bannerovou. Posluchači si mohou nejenom vybrat z ąiroké nabídky rádií, ale mohou si také zakoupit hudbu v abmarket.cz.

Adam Křikava

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .