I v Německu se daří pohodovému formátu, poslouchejte jak zní

Berlínské rádio Oldiestar, které hraje především domácí hudbu a přináší informace z regionu, si pochvaluje úspěch. Podobně jako se v Česku daří formátu pohodových rádií, prosazuje se i Oldiestar radio. Stanice teď vylepšuje svůj vzhled. Podle svých průzkumů se jí ale prý daří.

Oldiestar radio sází na regionální informace z Berlína a Braniborska. Půl roku nabízí ve svém vysílání 50% německé hudby. „Naše průzkumy trhu a feedback od posluchačů ukázal, že jsme vyplnili díru na trhu,“ řekl serveru Radioszene.de ředitel stanice Oliver Dunk. To chce teď stanice podtrhnout novým svěžím vzhledem internetových stránek www.oldiestar.de, které jsou vyvedené v teplých žlutých a zelených odstínech. Svěže působí i nová zvuková grafika. A aby nechyběli čerstvé informace z regionu, tak je stále na cestách přenosový vůz, který brázdí region mezi Havelou a Odrou.

Rádio hraje německé a zahraniční hity osmdesátých, sedmdesátých a šedesátých let. Novinkou je nedělní pořad Musikbox, který od 18 do 20 hodin plní písničková přání posluchačů. Program obsahuje i servisní rubriky s radami a tipy. Stanice vysílá z proskleného studia v centru volného času T.U.R.M. Erlebniscity v Oranienburgu a z Berlína a VKV. V Berlíně je možné si ji naladit i přes DVB-T. V Berlíně a v Sasku-Anhaltsku jsou pak k mání ještě středovlnné digitální frekvence (Berlín 1485 a Sasko-Anhaltsko 1575 kHz). V celém Německu i jinde je pak na satelitu Astra digital, transponder 103, na frekvenci 12, 4605 GHz, horizontálně, symbolrate 27,5 MSymb/s, FEC ¾, nekódovaně.

Na internetu je pak možné naladit vysílání webového kanálu schlagerstar, který hraje jen a pouze německou hudbu. A to jak starší tak nové kusy. Poslech samotného rádia Oldiestar přes internet je také samozřejmostí.

Oldiestar stream – 128 kbps (Windows Media)
Schlagerstar stream – 128kbps (Windows Media)

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .