Hledání superzvířátka a žebrající moderátor

radiotv22Zatímco u nás hledáme na televizní obrazovce Superstar, v sousedním Německu už začínají s hledáním dalších super. Rádio Antenne Mecklenburg-Vorpommern stojí za hledáním superzvířata. Přihlásit se může každý, kdo má psa, kočku, andulku, křečka nebo třeba i vrabce, který je něčím vyjímečný. Tvůrci soutěže uvádějí jako příklad třeba andulku, která Vám podá brýle nebo králíka, který kvůli kousku čokolády udělá salto. Zvířata a také jejich majitelé, kteří se přihlásili jsou pravidelnými hosty ve vysílání. V éteru se tak štěká, kňučí, mňouká apod.

Z moderátora žebrákem

Bláznivými nápady, které jsou možná trochu inspirované nejrozmanitějšími televizními show, se to u Antenne Mecklenburg-Vorpommern jen hemží. Za zmínku určitě stojí Žebrání skrz Meklenbursko-Pomořansko (Schnorren durch MV) . Desetidenního putování přes jednu z německých spolkových zemí se účastnil ranní moderátor Steffen Holz. Jeho putování ale mělo jeden háček. V kapse neměl ani cent. Jen zubní kartáček. Jak už napovídá název, účelem bylo se deset dní potloukat po zemi a snažit se si zajistit něco k jídlu a místo na spaní. Kromě toho musel každý den splnit jeden ze zadaných úkolů.

První den v terénu Steffen namísto pouštění písniček musel sám zpívat. S poslanci zemského sněmu si zapěl v ulicích. Aby dostal něco k jídlu, musel v zámeckém parku ve Schwerinu prodávat krůtí stehýnka a řízky. Na noc ho do svého bytu přijala jedna z poslankyň. Druhý den čekal na hvězdu ranního vysílání nový úkol. V centru města s megafonem žebrat o erotické prádélko pro jednu posluchačku. To se podařilo. Majitel nedalekého obchodu s podobným zbožím se nad nebožákem slitoval. I nocleh se našel a třetí den se jede náklaďákem do Neustrelitz. Steffen míří do divadla. Nejprve musí vyžebrat vstupenku, aby se dostal dovnitř, kde musí splnit svůj další úkol. Během představení vběhnout na jeviště a zasáhnout do hry. Herci byli trochu zaskočeni, ale úkol splněn.

Čtvrtý den má Steffen “volno“. S plněním úlohy začíná až o půl deváté večer. Má za úkol zpestřit jednu narozeninovou oslavu striptýzem. I to splnil na výtečnou. O nocleh pak nemusel mít strach. Některé dámy mu přenocování nabídly samy. Pátý den je na programu návštěva zoo. Stejně jako v divadle je potřeba nejdřív vyškemrat lístek. Pak následuje pobyt v kleci s papouškem, kterému v jeho domovině v Austrálii přezdívají zabiják ovcí. Možná že tady hrdina rozhlasové reality show zatoužil se vznést k nebesům jako jeho spolubydlící. Dalšího dne má možnost se podívat blíže k oblakům. Štěstí rozdával jako kominík. Nejenže chodil a jezdil na kole v kominickém, ale dokonce musel i čistit komíny.

Sedmý den je tak trochu oddech. Tentokrát si vyzkouší jaké to je být prodavačem. Na osmý den je naplánována zkouška fyzických sil. Svaly, které obdivovaly ženy při striptýzu, se teď protáhnou při vojenském cvičení. V maskáčích se svobodník Holz za celý den nezastavil. Devátý den má také co do činění s uniformami. Přístřeší pro poslední noc našel Steffen v policejní cele. Bez bot, opasku a mobilního telefonu přespí pod zámkem na dřevěné posteli. Ráno se za doprovodu policejního komisaře vrací zpátky do studia. Ve chvíli, kdy usedá za mikrofon si může oddechnout, protože misi splnil.

Moderátor na prodej. Zn.: Spěchá

Hessenské Hit radio FFH dražilo svého ranního moderátora Johanese Scherera. Společně s portálem eBay, kde se dá vydražit téměř cokoliv, se dražil moderátor. Nabídky se šplhali až k neuvěřitelným třem tisícům eur. Za ty si pak dotyčný mohl moderátora na dvě hodiny vypůjčit. V popisku k prodávanému předmětu stálo, že je nenáročný na údržbu, sportovně netalentovaný, nezručný a umí dobře vyprávět vtipy. A co by s Johanesem jeho noví majitelé dělali. Našli se takový, kteří by si od něj nechali položit dlažbu na zahradě, jiný by si nechal vyžehlit košile, někdo by ho chtěl jako rádce při výběru nábytku nebo by ho užil jako zpestření narozeninové párty. Vítěz samozřejmě musí dodržovat určité podmínky. Nesmí Johanese Scherera nutit k obscénnostem, trestným činům, a ani ho použít na promoakce nebo k moderování u konkurence.Vydělané peníze moderátor věnuje na charitu.

Dolnosaské rádio FFN se rozhodlo hledat vyvoleného. Der Auserwählte je jedním z mnoha nápadů, který má zajistit, aby posluchači zůstali věrni jednomu rádiu co nejdéle. Kdokoli může zavolat a přihlásit svého kamaráda, kamarádku, kolegu, příbuzného nebo souseda a pak čekat. O dotyčném musí sdělit co nejvíc detailů. Třeba jakým autem jezdí do práce, kde rád pije pivo, co má rád apod. Každou hodinu moderátor sdělí jednu vlastnost. Pokud se někdo podle indicií pozná a do šestnácti hodin zavolá do studia, vyhrává 10 tisíc eur.

Až se objeví další nápady, určitě se o nich dozvíte. Doufejme, že i promomanageři našich rádií trochu povolí uzdu své fantazii a připraví si pro nás nějakou zajímavou akci, kterou nalákají další posluchače a zpestří všední dny.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .