Fotbalové rádio a napadený moderátor

radiotv22Saská mediální rada udělila dočasnou licenci podniku Publieke Omroep (provozovatel stanice Radio 1) z nizozemského Hilversumu. Ten bude v dny, kdy budou Holanďani hrát na fotbalovém šampionátu, vysílat o těchto utkáních reportáže.Stanice FFH přináší každý den komediální seriálek DFB-Kantine o fotbalovém šampionátu. Hlasy hvězd fotbalového světa imituje ranní moderátor Johannes Scherer. Ve spolupráci s firmou Yopia teď rádio FFH nabízí hlasy z tohoto seriálu do navigačního systému v autě. Za 4,99 euro je možné si balíček hlasů pro navigátora stáhnout přímo přes e-shop na stránkách rádia. Při cestě pak řidič nejen slyší navigaci hlasy fotbalových hvězd ale i jejich mluvou. Místo suchého: „Třetí ulici vpravo,“ zahlásí známý hlas: „Třetí odboč doprava.“ A další se mu směje: „Jako by ses tady v Německu vyznal, Kalifornia-Klinsi.“

Holandské fotbalové rádio

Saská mediální rada udělila dočasnou licenci podniku Publieke Omroep (provozovatel stanice Radio 1) z nizozemského Hilversumu. Ten bude v dny, kdy budou Holanďani hrát na fotbalovém šampionátu, vysílat o těchto utkáních reportáže. V Lipsku bude na frekvenci 90,8 MHz vysílat v holandštině rádio, které se ozve vždy dvě hodiny před začátkem utkání s řadou reportáží a dvě hodiny po posledním písknutí se zase odmlčí.

Neobyčejná přání

Neobyčejná přání plní od 2. do 19. května rakouské veřejnoprávní Radio Wien. Stačí jen když posluchač zavolá do rádia, na záznamníku zanechá své neobyčejné přání a čeká. Ta nejoriginálnější budou odměněna. Mezi prvními se už objevila například prosba, zda by bylo možné strávit noc na věži Donauturm ve Vídni, jeden klaun, který vystupuje jen na dětských představeních, by si chtěl jednou vyzkoušet svá čísla ve velkém cirkusu atd. Svátek práce oslavili prací

Přáním mnohých nezaměstnaných je nalézt si práci. Alespoň jeden den pracovat mohli někteří posluchači berlínské veřejnoprávní stanice pro mladé Fritz (viz Veřejnoprávní stanice pro mladé v Německu). Fritz totiž vyzval podniky a firmy, aby 1. května, tedy na svátek práce, zaměstnali na jeden den nezaměstnané ale přitom kvalifikované lidi a taky je spravedlivě zaplatily. Mohlo jít o firmy, kde měli zaměstnanci volno a tak firma díky nezaměstnaným alespoň o svátku nestála. Případně mohlo jít o podniky, které ve svátek potřebovali posilu.

Ohňostroj v rádiu

Mnichovskou premiérou se chlubilo rádio 95,5 Charivari. To totiž vysílalo hudební doprovod k velkému ohňostroji. Kdo si ho tedy chtěl vychutnat naplno mohl při sledování ohňostroje poslouchat hudební doprovod přímo ze svého rádia. Tento způsob už ale známe i od nás. V Brně při přehlídce ohňostrůjců vysílalo hudební doprovod brněnské rádio Kiss Hády.

Bitka

Dost nešťastně upoutal v posledních dnech pozornost ranní moderátor stanice bigFM Hans Blomberg přezdívaný Morgenhans (Ranní Honza). V noci z 30. dubna na 1. května byl fyzicky napaden. Na Stuttgartských jarních slavnostech moderoval krátce před tím svoji Morgenhans-Party. Jak píše server Radioszene.de, zhruba dvacetiletý útočník ho poznal, běžel za ním a zvolal na něj: „Tobě jsem vždycky chtěl dát do držky!“ Podle očitých svědků odpověděl Hans Blomberg způsobem sobě vlastním: „Máš problém s potencí?“ Na to ho útočník udeřil do zátylku. Moderátor se sesunul k zemi. Agresora naštěstí zajistila právě projíždějící hlídka policie.

Moderátor nebude útočníka žalovat a dokonce odmítl, aby ho policisté odvezli do nemocnice. Později byla ale ošetřen lékařem a zůstal v pracovní neschopnosti, takže nemohl moderovat svoji ranní show. O případu informoval i bulvární deník Bild. K mnohem brutálnějšímu napadení moderátora došlo před lety v severních Čechách. Viz Moderátor North Musicu byl postřelen ve studiu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .