Fotbalové promonovinky – playstation a svatební hattrick

V Německu už fotbal pronikl do všeho. Ovlivňuje každodenní běh událostí. Motá se do svateb, do kouzel, do hudby, no prostě do všeho. Týden před začátkem fotbalového mistrovství světa se podíváme na to, k čemu se nechali v německých a jednom rakouském rádiu před šampionátem inspirovat.

Mistrovství v Playstationech

Na Radiu Hamburg budou znát mistra světa ve fotbalovém mistrovství světa už 2. června odpoledne. Stanice zasvětila celý tento týden fotbalovému mistrovství světa na herních  konzolách Playstation.  V pondělí nastoupilo v předkole 32 kandidátů. Každý hráč reprezentoval jednu zemi a její barvy bude hájit až do úplného konce. Na herních konzolách se spolu jednotlivci zastupující celé národní manšafty utkají v zápasech hraných jako na opravdovém šampionátu. To znamená, že je čeká osmifinále, čtvrtfinále, semifinále a finále.  Mistr světa se může těšit na 2 000 euro, první vicemistr na 1 000 a bronzový  na 500. Jen pro zajímavost. Německo vypadlo v tomto šampionátu už v předkole po prohře 0:3 s Kostarikou.

Čary a kouzla ve fotbale

Mág Harry Keaton předpovídá výsledek šampionátu. Svoji předpověď zapsal a papír s předpovězeným výsledkem  uložil do trezoru v bance. Posluchači teď můžou mailem nebo telefonicky tipovat proti Harrymu. Vítěz tipovací soutěže vyhraje cestu na show Cirque du Soleil Drailon v Berlíně. Harry už dokázal v roce 2002 předpovědět výsledek voleb. V soustředění se na předpověď mu teď pomáhali dva škrtiči. Trezor je zamčený na čtyři zámky. Klíče má u sebe šéf policejního ředitelství, předseda svazu maloobchodníků, předseda zastupitelstva a předseda představenstva spořitelny, ve které je daný trezor.

Šampionát trochu jinak

Radio Salü nabízí už od 1. června každý den zasvěcené komentáře a zákulisní informace servírované samotným Franzem Beckenbauerem. Kromě těchto seriózních rubrik má Radio Salü připravenou ještě jednu neseriózní rubriku. Ta poběží dvakrát denně (Beckenbauer jen jednou) a bude analyzovat takové věci jako třeba: Jak Mexičané odolávají náporu nepřítele pomocí Salsa omáčky? Jak úspěšný je tanec dešti národního týmu Ghany atd. Šťouravé analýzy se samozřejmě budou týkat i hry německého týmu, kde komentátor bude radit, co by mohli hráči ještě udělat lépe.

V Dolních Rakousech začnou mistrovství vzpomínkami

Na rakouském veřejnoprávním Radiu Niederösterreich, které vysílá pro spolkovou zemi Dolní Rakousy, začíná speciální fotbalová rubrika už 6.června. První tři dny, než se začne hrát, budou věnovány ohlédnutím za mistrovstvími v předchozích letech.  Vzpomínat se bude hlavně na účast Rakušanů. Například na třetí místo v roce 1954 nebo legendární výhru 3:2 nad Německem v roce 1978.

Radio Ton posadí výherce na trůn a bude hrát fotbalové hity

Radio Ton upraví během šampionátu svoje playlisty a bude hrát songy, které se pojí k mistrovstvím hraným v minulosti. Navíc ještě bude hledat krále sázek. Každý den ve čtvrt na devět vyzvou ranní moderátoři Eric a jeho kolegyně Servisní víla (Servicefee) posluchače, aby jim volali své tipy. Ten kdo se dovolá jako desátý vyhrává. Večer pak usedne v královském trikotu Radia Ton na trůn přímo na stadionu. A k tomu mu ještě bude sloužit sluha.

Svatební hattrick BB Radia

Hned tři dvojice se nechají najednou oddat na vrcholu televizní věže v Berlíně. Celkem šestkrát tak zazní ano na akci Svatební hattrick, která začíná 6.6. 2006 v 6 hodin a 6 minut ráno. Největší událost roku 2006 –  fotbalové mistrovství světa! Největší událost života – Vaše svatba! Zájem o účast na této fotbalově-svatební akci projevilo dvě stě párů. Troje šťastné snoubence určil los. První dvojice si řekne  své ano v živém vysílání na vrcholu věže, ze které se ten den bude vysílat ranní show BB Radia, už v 6.06. Druhá přijde na řadu v 7.06 a poslední v 8.06. V případě poslední dvojice chce navíc ženich požádat nevěstu o ruku teprve při cestě výtahem nahoru.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .