Fotbal aktuálně na českých rádiích

Čeští fotbaloví reprezentanti mají za sebou dva zápasy – jeden vítězný (s USA), druhý prohraný (s Ghanou). Světový šampionát je středem zájmu nejen ve veřejnoprávním rozhlase, ale stranou nezůstávají ani soukromá rádia. Z předšampionátového vysílání, kde na se na blížící vrcholnou sportovní událost upozorňovalo především soutěžemi, se do programu zařazují aktuální informace. Největší pozornost každopádně poutají přímé vstupy z místa dění.

Nejvíce přímých vstupů a horkých aktualit zařazuje veřejnoprávní Český rozhlas. Žádný posluchač nemůže pochybovat o tom, že zpravodajství je doménou Českého rozhlasu 1 – stanice Radiožurnál. Jeho každodenní vysílání je Mistrovstvím světa ve fotbale přímo „prošpikováno“. Nejzajímavější jsou každopádně přímé reportáže z utkání našich reprezentantů. Další zápasy nabízí ve zpravodajských vstupech Tomáš Lörincz. Reportéři Miroslav Bureš a Ondřej Prokop od rána do večera pátrají po informacích a novinkách u českých reprezentantů. Postřehy Jana Šmída ze života pořádající země se posluchači dovídají od pondělí do pátku v pořadu „Německý deník“. Do zákulisí mistrovství nahlíží zpravodaj Českého rozhlasu v Německu Jiří Hošek. Fotbalové informace jsou zařazeny do pořadů sportovní redakce jako je například „Zajímavosti ze sportu“,“ Sportžurnál“ nebo „ Na střídačce“. Objevují se však po celý den také ve zpravodajských relacích.

Posluchači Radiožurnálu volili také hymnu českého reprezentačního týmu. Z nominovaných písní ji vybírali v anketě nazvané „Jdeme na to …“A jak dopadla? Nejvíce hlasů obdržel hit skupiny Hattrich „Nechte vlajky vlát“. Za sebou nechal například melodie od Tří sester, Turba, Kabátu nebo zpěváka Petra Koláře. Skupinu Hattrick vytvořil Aleš Brichta, Petr Buneš a Ota Hereš. Vítězná píseň zazněla při zahájení putovní výstavy Národního muzea „Ceské góly, která je otevřena po celou dobu šampionátu v Českém centru v Mnichově.

Na počest vítězství našeho týmu nad USA zazněla samozřejmě česká státní hymna. Nazpívala ji Marta Jandová, dcera lídra skupiny Olympic Petra Jandy. Ať se to ani nechce věřit, tak známý hudebník o netradičním „účinkování“ své dcery vůbec nevěděl. Informoval ho o tom až moderátor Rádia OK Zdeněk Vranovský, když pro posluchače zjišťoval, jak známý hudebník na tuto práci své dcery nahlíží.

Průběh a výsledky jednotlivých zápasů určitě najdou své místo v programu dalších českých rozhlasových stanic. Komentátor České televize Petr Svěcený telefonuje nejžhavější novinky do vysílání ExpresRádia. Zajímavosti z MS 2006 zjišťují také zpravodajové Rádia Crystal. S kometováním pomáhá i český reprezentant David Jarolím. Po dobu konání MS nabízí výsledky, zajímavosti a rozhovory Hitrádio FM Plus. Aktuality jsou zařazeny nejen ve zpravodajských relacích, ale také několikrát denně ve Fotbalovém studiu. Světový fotbal ovládl i Rádio Karolína, které pravidelně informuje o dění na tomto šampionátu. Ráno po 7. hodině, odpoledne po 15. hodině a večer po 18. hodině nabízí aktuality fotbalové studio, nejnovější výsledky jsou zařazovány  průběžně během celého dne.

Rádio Krokodýl nabízí kromězajímavých informací ve zpravodajství navíc i několikrát denně Fotbalový servis. V něm se mohou posluchači těšit na perličky ze zákulisí nejen českého týmu, ale také na živé telefonické vstupy redaktora České televize Brno Ondřeje Tomka, který je přímo v Německu a přináší Rádiu Krokodýl informace z „první ruky“. Fotbalový servis odstartoval 7. června a bude své věrné posluchače informovat až do 10. července.

Všechno, co potřebujete vědět o MS ve fotbale a informace o tamějším dění, nabízí v těchto dnech Hitrádio Rádio Vysočina. Komentáře a zákulisní postřehy z dění v českém národním týmu nám každý den přináší přímo z Německa sportovní komentátor České Televize Michal Dusík, ve vysílání zní i hlasy fanoušků z hospod, názory malých fotbalistů FC Vysočina, trenérů, hráčů reprezentace samotných a mnoha dalších. Na posluchače Hitrádia Orion čekají kromě nejčerstvějších informací z Mistrovství světa ve fotbale také soutěž o fotbalový míč a píšťalku. Fotbalový servis přináší i Rádio Černá hora, Rádio OK a Rádio Metuje.

AZ rádio přídává ještě soutěž o CD „Voices From The FIFA World Cup“ a v ranním show i o fotbalové dresy.Stranou nezůstává ani Rádio Hey Profil. V pravidelných časech nabízí zajímavostí nejen ze zákulisí, fotbalových informací a tipů, o kterých je dobré vědět, ale navíc výsledkový servis několikrát denně ve zpravodajství a na webu. Na pořadu dne je i soutěž Ranní tipovačka, aneb České makovice trochu jinak. Posluchači každý den v 8:20 tipují výsledek vybraného zápasu. Své tipy posílají SMS na dané telefonní číslo a první správný tip získá sportovní cenu. Výsledky se tipují i ve vysílání Rádia Černá hora. Na nejlepšího tipaře čeká oficiální mistrovský fotbalový míč. Rádio Jizera nabízí posluchačům každý hrací den šampionátu za přesný výsledek vybraného utkání, včetně výsledku poločasu a za nejrychlejší správný tip konzumaci v hodnotě 200,- Kč v jedné restauraci v Mladé Boleslavi. Sázka na jedenáctku!Tipni s námi mistra světa ve fotbale!To je název soutěže na Rádiu Kiss Delta. Každý den dostane cenu jedenáctá zaslaná SMS. Své znalosti o fotbale si mohou po celou dobu konání fotbalového šampionátu vyzkoušet posluchači Českého rozhlasu Sever. Za správnou SMS odpověď získá denní výherce volný tipovací tiket do sázkové kanceláře.

Zakončit fotbalové menu na českých rádiích nemůžeme jinak než anketními otázkami, které pokládají jednotlivé rozhlasové stanice svým posluchačům. „Kde sledujete MS ve fotbale?“ (Rádio City), „Kde bys nejraději sledoval zápasy naší reprezentace?“ (Rádio Beat), „Jak dopadnou naší fotbaliste na MS ve fotbale?“ (Rádio Crystal),“ Kterého z fotbalistů máte nejraději?“ (Rádio Relax), „Jak vidíš šance našich fotbalistů na Mistrovství světa?“ (Kiss Proton), „Světový šampionát ovládl doslova celý svět.Jak je tomu u Vás?“ (Rádio Karolína), „Jak dopadne naše reprezentace na MS 2006 ve fotbale?“ (Kiss Jižní Čechy), „Jak se Ti líbí ofociální fotbalový míč TEAMGEIST pro letošní MS ve fotbale v Německu?“ (Rádio Černá hora), „Jak podle Vás dopadnou naši fotbalisté na MS v Německu?“ (Rádio Apollo), „Smůla hned na začátku turnaje. Milan Baroš a Jan Koller zranění. Budou na tomhle turnaji ještě vůbec hrát!“ (Rádio Krokodýl). Zamyslíme-li se nad jednotlivými otázkami, zjistíme, že téma je všude stejné, ale každá rozhlasové stanice je stylizuje jinak.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .