F1 a E2 mají nového hudebního šéfa

radiotv22Po dvou měsících byla znovu obsazena funkce hudebního dramaturga Evropy 2 a Frekvence 1. Radka Sedláčka, který koncem března odešel do sítě Kiss nahradí hudební dramaturg Radia Crystal Karel Lehner. Funkce programového ředitele Evropy 2 zatím obsazena nebyla. Serveru RadioTV to potvrdila Natálie Lišková.

Programový šéf dosud nenalezen

Rozhlasový dům F1/E2 zasáhlo na jaře personální zemětřesení, když programový šéf Evropy 2 Petr Žižka a hudební dramaturg obou stanic Radek Sedláček odešli do vedení sítě Kiss rádií. Evropa 2 tak ztratila dvojici, která za tři roky dokázala vytáhnout podíl na trhu z 2,9 na 6,7 procenta.

„Než budu jmenovat nového programového ředitele, vrátím se k jedné ze svých původních profesí a na hudební dramaturgii osobně dohlédnu,“ prohlásil prezident rádia Michel Fleischmann poté, co zahájil jednání s kandidáty na uvolněná místa. První výsledky těchto jednání dnes potvrdila Natálie Lišková. „Karel Lehner nastupuje jako hudební programátor obou stanic od 1.června, programového ředitele Evropy 2 ještě vybíráme.“

Změna také na Crystalu

Karel Lehner v posledních letech působil na českolipském Radiu Crystal, kde zastával funkci programového ředitele a hudebního dramaturga. V této pozici se zasadil o to, že Radio Crystal začalo jako první v republice na internetu zveřejňovat kompletní playlist.

Ve vedení Crystalu Lehnera k 1. červnu nahradí Dušan Krejdl, který do loňského prosince zastával stejnou funkci na náchodském Radiu Metuje.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .