Expresradio nasadilo ranní show v angličtině

Na české poměry ojedinělý krok připravilo pro své posluchače pražské Expresradio. Místo tradiční ranní show se na frekvenci 90,3 MHz objevilo anglické vysílání doplněné o informace v češtině. Moderátorem této show je programový ředitel rádia Robert Polo, který dosud vysílal svůj anglický pořad v méně exponovaném podvečerním čase.

Expresradio zahájilo v pondělí 3.září novou podobu své ranní show. V čase od 7:00 do 10:00 se bude vysílat v anglickém jazyce s tím, že “Expres Drive with Dr. Bob” má podle slov jeho tvůrce za cíl prezentovat informace do zábavné a snadno srozumitelné formy se zprávami, dopravním zpravodajstvím a počasím v českém jazyce.

Když pomineme vysílání zahraničních stanic BBC World Service a Radio France International, které mají v Praze také VKV frekvence, jedná se o první počin svého druhu na českých soukromých stanicích. Dosud byla jediným cizím jazykem na českých komerčních rádiích výjimečně slovenština, která se kromě Radia Spin objevila např. na Radiu Helax nebo Radiu Hey.

Ondřej Sychrovský, ředitel Mafra Media, pod kterou Expresradia patří, vysvětluje důvody tohoto kroku takto: “Vnímáme naše posluchače jako světoobčany a inteligentní lidi, kteří z poslechu angličtiny po ránu na cestě do práce budou jen těžit…mohou si tím dokonce utužovat své znalosti angličtiny, ať už se připravují na začátek nového dne, nebo trčí v zácpě.”

Moderátor a bývalý hudební ředitel Expresradia Roman Ondráček k tomu podotýká: “I když umím anglicky natolik dobře, že bych okamžite mohl vyučovat tento zvučný jazyk např. na univerzitě v Barkley, musím uznat, že Robert mluví anglicky o jeden level lépe. I já moderátor, tzv. POLOBŮH, se rád přiučím. Doufám, že posluchači Expresu jsou na tom podobně jako já a uvítají Roberta s otevřenou náručí. A navíc jsem nadšen, že Expres není při zdi a opět přichází s něčím novým a originálním.“

Po čtyřech letech moderování  show “Expres Evenings in English” a 25 letech zkušeností s vysíláním se tedy představí Robert Polo (alias Dr. Bob) v nejprestižnějším čase. „Od té doby, co jsem v roce 1994 přijel do České republiky, bylo mým snem vysílat na velké stanici v hlavním městě v ranní rozjezdové show. Posluchači Expres rádia a Češi obecně jsou schopni vnímat po ránu rytmus angličtiny. Jsem přesvědčen o tom, že se časem jazyky spojí ve velice zajímavou směsici, takzvanou “Czenglish”…Všichni se tak mohou tešit na osvěžující a zábavnou dvojjazyčnou show,“ říká Robert Polo, který je kromě nové role moderátora ranní show také programovým ředitelem stanice.

Další novinku na vlnách Expresradia představili průkopníci ranních show v českém éteru Miloš Pokorný a Roman Ondráček, kteří v minulosti bavili mj. posluchače Evropy 2 nebo Frekvence 1 a stáli u zrodu Expresradia. Tato dvojice slaví třetí rok své netradiční rundfunkshow WOW! a k této oslavě si do proskleného studia na pražském Andělu zvou každou středu hosty. Dnes přivítali fotografa Jana Saudka, v dalších týdnech se ve studiu postupně vystřídají Michael Kocáb, Jan Kraus a Jiří Bartoška.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .