Dražba moderátora, zaplacené účty a další lednové promo

Máme tady leden, období útlumu. Reklamní bloky se v tomto období většinou smrsknou nebo v některých časech úplně zmizí. V kontrastu s předvánočním obdobím je začátek roku pro marketingové pracovníky to, čemu by jejich kolegové z programu řekli okurková sezóna. Pravda že letos se firmy snaží nákupní horečku vyvolat i v lednu a lákají na slevy a druhé Ježíšky, ale přeci jen dochází k útlumu. Rádio je však společníkem svých posluchačů i v tuto dobu a tak ani v lednu nechybí akce, které přikovají posluchače k rádiu.

Dražba moderátora

Radio Fantasy v německém Augsburgu připravilo dražbu ranního moderátora. Moderátorské duo Alexander Wohlrab a Ekke Schmölz jsou známí tím, že se rádi sázejí a vůbec rádi dělají různé ztřeštěné věci. V létě například vysílali z karavanu. Viz Studio v karavanu a jak utopit svého šéfa… Na konci minulého roku pak připravili soutěž pro učitele, kteří museli odpovídat na otázky připravené studenty apod. Po jedné prohrané sázce pak Alex a Ekke museli účinkovat v programu před koncertem v Augsburgu. Alexander zpíval a Ekke hrála na elektrické piano. Oba to přežili stejně jako diváci.

Před Vánoci ale uzavřeli ještě jednu zajímavou sázku. A to sice tu, že 24. prosince nebude ve Fantasylandu (v místech kde je Radio Fantasy slyšet) žádný sníh. Pokud se přeci jen někde objeví zbytky sněhu nebo dokonce ještě nachumelí, nechá se Alexander prodat v dražbě na internetovém portálu Ebay. Ačkoliv na Štědrý den bylo v okolí Augsburu 7 stupňů nad nulou, posluchačům se podařilo objevit místečko, kde ještě zbytky bílé pokrývky byly. V internetové aukci se tak od úterý 11. ledna draží moderátor Wohlrab. Aukce probíhá až do 18. ledna. Ten kdo nabídne nejvíc, bude moct na den Alexandra zaměstnat, aby mu například došel pro housky, pro pivo do džbánku nebo vyčistil boty. Výtěžek z aukce dostane Iniciativa rodičů dětí nemocných rakovinou. 13. ledna se částka vyšplhala na příjemných 925 euro.

Auto s kufrem plným peněz

Ranní moderátorka Bigfm Carmen Burger ve svém autě schovává 100 tisíc euro. Svůj vůz odstaví někde mezi Frankfurtem, Stuttgartem, Kolínem nad Rýnem a Ulmem. Honba za “Károu Carmen“ začíná v sedm hodin. Přímo z vysílání se posluchači dozví indicie, kde by mohlo auto stát. Tipy dávají i prominenti a regionální osobnosti. Kdo jako první otevře nezamčený kufr Carmenina auta, vyhraje část z celkem 100 tisíc euro.

Reportér, který zaparkované auto sleduje hned přiskočí, spojí se se studiem a pocity šťastného výherce okamžitě přenese do éteru. Ti kdo stávají pozdě a ranní nápovědu nestihnou, můžou se ještě spolehnout na nápovědu v odpoledním programu Dva od dvou, který se vysílá po 14. hodině. Indicie jsou navíc ještě na webu rádia. Aby se nestalo že auto bude stát na místě, kde ho nikdo nečeká, je možné do soutěže přihlásit například svoji ulici a pak čekat, že už druhý den bude auto plné peněz stát přímo před Vaším domem.

Nápověda vypadá například takto: 1. Při vjezdu do obce Koblenz jsem jela přes most. 2. Cestou jsem viděla studio bigFM. 3. Před sebou jsem viděla velké nákupní centrum.

Účet, prosím

Začátek roku je spojen s placením pojistek, daní, nájmů, telefonů, kabelovek, leasingů, hypoték a dalších pravidelných plateb. Kdo by nechtěl, aby za něj někdo účet zaplatil. Jedno z pěti nejúspěšnějších německých rádií magdeburské SAW za své posluchače od pondělí účty platí. Kopie zaplaceného dokladu můžou posluchači buďto poslat do radia poštou nebo ji vhodit do některé ze schránek, se kterými po kraji jezdí promo team.

Ve schránkách se tak objevují například lístky od pokladen za nákupy vánočních dárků. Každou hodinu moderátor jeden účet vytáhne a popíše ho. Pokud ho jeho majitel podle popisu (nebo při nahlédnutí na jeho fotografii na internetu) pozná a do deseti minut zavolá, rádio za něj částku, která je na účtence zaplatí. Pokud se dotyčný neozve, stává se nevyplacená částka jackpotem a další hráč dostane kromě částky na svém účtu ještě tento jackpot.

Život poustevníka

Mnichov je bohaté město, ale jak se tam žije, když člověk nemá ani vindru. 95.5 Charivari je rádio, které se rozhodlo takový život svým posluchačům přiblížit. Ranní moderátoři poslali praktikanta Schorsche do ulic bez jediného centu v kapse. Jen se zubním kartáčkem a strojkem na holení. Po celý týden se musí jako poustevník potloukat po městě a vydělávat si na jídlo a sám si zajišťovat místo na přenocování. O svých zážitcích podává posluchačům zprávu každou hodinu.

Celý týden tak mají posluchači o zábavu postaráno. Schorschův deník si můžou přečíst na internetu, kde jsou i fotografie. Podle deníkových zápisků si Schorsch jednoho dne vydělával na snídani například tím, že před McDonaldem chodil s reklamní cedulí této restaurace. Pak si vyzkoušel prodej ovoce a zeleniny na trhu, jednou zase musel oloupat 40 kilogramů cibule atd. Nocleh mu jednou nabídla jedna ukrajinská rodina, jindy zase přenocoval ve výloze prodejny s nábytkem.

Nejhezčí prodavačky v ranní show

3. ledna vysílaly na Antenne Mecklenburg Vorpommern dvě nové moderátorky. Ve vysílání byly společně s ranní moderátorskou dvojicí Jensem Herrmannem a Kathrin Feistner. Tyto dvě nové posily se ve vysílání objevily spíše jako hosté a jen jeden den. Jedná se totiž o dvě nejkrásnější prodavačky sítě prodejen s elektrospotřebiči Media-Markt. Mandy Goetze z Rostocku a Beatrice Block ze Stralsundu. Tyto dvě prodavačky se mezi svými kolegyněmi z Media-Marktu prosadily a byly vybrány, aby nafotily pár snímků pro lednové vydání Playboye. 3. ledna pak navštívily studio Antenne MV. Pro posluchače příjemné zpestření a pro Playboy a Media-Markt výborná reklama.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .