Diskotéka pro starší a pokročilé zmizí z vysílání ČRo Regina

radiotv22Pořad „Diskotéka pro starší a pokročilé“ vysílal Český rozhlas Regina od 3. 4. 2000 – šlo tedy o jeden z nejstarších námi vysílaných pořadů. Autor Pavel Bárta během dvouleté historie připravil hodiny kvalitního vysílání, které si zajisté našlo řadu posluchačů. Každý pořad ale má svou životnost a program vysílání každé rozhlasové stanice se postupem času vyvíjí.

Český rozhlas Regina v současné době prochází rozsáhlou programovou restrukturalizací. Z programu, který je dosud z části společný pro Prahu a Středočeský kraj, se postupně úplně vyděluje svébytné středočeské vysílání. Zároveň se snažíme odbourat bariéry, které dělí jednotlivé regionální stanice Českého rozhlasu, a navázat užší programovou spolupráci v rámci okruhu ČRo 5. Při těchto náročných změnách, které mají vést ke zkvalitnění programu a jeho přesnějšímu regionálnímu zacílení, je logické, že některé pořady končí, aby tak udělaly místo jiným, novým.

Jedním z pořadů, kterých se tyto změny bezprostředně dotkly, je také „Diskotéka pro starší a pokročilé“. Po pečlivém a dlouhodobém zvažování jsme se rozhodli tento pořad nezařadit do nového vysílacího schématu ČRo Regina, které vstoupilo v platnost 13. května 2002. Ve vysílání Reginy 1 a Reginy 2 „Diskotéku pro starší a pokročilé“ nahradí nové pořady, které by měly posluchače oslovit podobnou kvalitou. Jedná se o autorský pořad „Pouštíme si muziku z televizních šuplíků“, který pro Český rozhlas Regina připravuje zpěvák Karel Černoch. Další novinkou ve vysílání je živě natáčené „Posezení v divadle Miroslava Horníčka v Plzni“ moderované Petrem Jančaříkem, které vysíláme ve spolupráci s ČRo Plzeň. Z hudební oblasti pak mohu jmenovat oblíbené pořady Jiřího Svátka „Oldiesparáda“, „Beatlemánie“, „Rendezvous s evergreenem“ anebo zcela nový pořad „Oldies aneb Historie černých drážek“ připravovaný ve spolupráci s ostravským studiem Českého rozhlasu.

Věřím, že změny ve vysílání ČRo Regina, které by měly přinést pestřejší nabídku informačních, vzdělávacích i zábavných pořadů, si získají jak naše stálé příznivce, tak řadu nových posluchačů.

Jan  M e n g e r
šéfredaktor ČRo Regina

V Praze 14. 5. 2002

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .