Díky rádiu na otočku do New Yorku nebo ošetřovat lvy do Afriky

Možná se Vám to už taky stalo. Přijdete do obchodu a teprve u pokladny zjistíte, že nemáte dost peněz. Ať už je na vině zapomenutá nebo ukradená peněženka, v každém případě je to nepříjemné. Ale ono i když peníze u sebe máte, tak Vás možná trochu zamrazí, když se dozvíte, o kolik budete lehčí. Kolikrát byste si tak přáli aby se najednou objevil nějaký bohatý strýček z Ameriky a všechno za Vás zaplatil. Jednoho podobného strýčka můžete v těchto dnech potkat v Německu v zemi nazvané Tonland.

Touland je “země“ ve které vysílá Radio Ton. Tím strýčkem, který se najednou objeví a zaplatí za vás, je moderátor ranní show Eric. Ten se najednou objeví se zářivě červeným kufříkem (barva Rádia Ton) u pokladny supermarketu, na benzínce, v pekařství, u holiče nebo kdekoliv jinde a zaplatí za vás. Akce s názvem Dnes platí Eric začala toto pondělí. Aby posluchači věděli, kde mohou Erica očekávat, stačí poslouchat Radio Ton vždy v 7.10, kdy se tato informace objeví ve vysílání.

Obdobu hry lodě, kterou hrají děti potají pod lavicí ve škole, je soutěž Pool Position stanice Harmony FM. Jako pomůcku si můžou posluchači na stránkách vytisknout herní plán. Ten má velikost 4×4 pole a v každém políčku je jedno plážové lehátko. Lehátka jsou už obsazená. Až na jedno. Komu se podaří ho najít vyhrává dovolenou v hodnotě 500 eur. Hra se hraje telefonicky během celé ranní show.

Dorost je potřeba podporovat v každém oboru. I v rozhlasové branži. Dobrovolníci a praktikanti budou celou sobotu 21. srpna vysílat program této stanice. Zprávy, moderace, redakce. To všechno bude jen na nich. Od sobotní šesté hodiny ranní do tří do rána. Nadšenci, kteří se jen občas chodí do rádia dívat a nasávat atmosféru, můžou tentokrát vzít celé vysílání konečně do svých rukou.

Planetradio pošle jednoho svého posluchače na měsíc do Afriky. Test odvahy nese název Africa Adventure. Přihlásit se může kdokoliv. Stačí jen zavolat Simone a Sarah do jejich ranní show. Kandidát musí před cestou prokázat, že má dostatek odvahy. Testy se budou provádět po dva týdny v ranním vysílání. Jedním z úkolů bude například skok do bazénu s krokodýly nebo test závratí ve výšce 190 metrů nad zemí. Pokud kandidát neprojde, dostane cenu útěchy – mobilní telefon. Pokud testy úspěšně absolvuje, čekají ho čtyři týdny v Namibii. Ve Wildlifecampu se bude společně se zvěrolékaři a ošetřovateli starat o zraněné leopardy, osiřelé lvi a opice.

Pro ty, kterým se čtyři týdny zdají moc dlouhé, přichází se super nabídkou rádio FFH. To nabízí možnost na 12 hodin letět do New York City. Na programu je turboprohlídka turistických zajímavostí, nakupování, Broadway, Socha svobody a Central Park. Společně s posluchači letí i ranní moderátor Johannes Scherer.

Cesta do Ameriky není ale výhrou zadarmo. Tento unikátní zážitek si musí posluchači zaplatit. Přijde je na 99 eur. Aby mohli letět právě za tuto cenu a právě s moderátorem hesenského FFH, musí 20. srpna poslouchat jeho ranní vysílání. Moderátor pak oznámí linku, na které je možné objednávat letenky. Počítač spojí každého padesátého volajícího. Volající dostane od operátorek heslo, které pak bude potřebovat při závazném objednání letenky.

Nevýhodou je, že jedna osoba může rezervovat jenom jednu letenku, takže kamaráda nebo přítelkyni musí nechat doma. Letí se už za pár dní. 25. srpna. A program? O půl sedmé ráno setkání na letišti. O půl deváté odlet. Ve tři čtvrtě na jedenáct místního času přílet do NYC. Společná okružní cesta městem. Potom vyjížďka na lodi k Soše svobody. Potom opět autobusem za pamětihodnostmi nebo volný program. O půl sedmé večer odjezd na letiště. Ve čtvrt na dvanáct dopoledne druhého dne návrat do Frankfurtu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .