Deník Impuls vyjde v pondělí, stejnojmenné rádio protestuje

radiotv22V pondělí 12. května by mělo vyjít první číslo nového Deníku Impuls, který připravuje vydavatelství Mediaprint a Kappa. Celoplošné Radio Impuls proti názvu deníku protestuje a žádá soud, aby jeho vydávání a distribuce zakázal.

První žádost byla odmítnuta

Městský soud v Praze nevyhověl žádosti společnosti Londa, s.r.o., která žádala o vydání předběžného opatření, kterým by bylo společnosti Mediaprint & Kapa Pressegrosso uloženo zdržet se používání ochranné známky Impuls v názvu jakékoli tiskoviny a v jakémkoli slovním spojení zejména zdržet se vydávání, propagování, inzerce, uvádění na trh a distribuce této tiskoviny (deníku).

„Důvodem zamítavého stanoviska soudu je – ve stručnosti – to, že soud považuje námi navržené výroky „jakákoli tiskovina“ a „v jakémkoli slovním spojení“ za nedostatečně určité. Dále soud uvedl, že podle jeho názoru pojem „ochranná známka“ lze použít pouze u ochranných známek již zapsaných, k čemuž dosud v případě společnosti Mediaprint nedošlo. Je tedy zřejmé, že důvody pro zamítnutí našeho návrhu jsou spíše formální než věcné,“ říká k tomu generální ředitel Radia Impuls Jiří Hrabák.

Má Mediaprint ochrannou známku?

Deník Impuls by měla vydávat společnost Impuls ČR vlastněná jednatelem společnosti Mediaprint a Kapa Ivanem Kaufmannem a distribuovat Mediaprint a Kapa. Poté, co Londa neúspěšně žádala o vydání předběžného opatření proti Mediaprintu, obrátila svou pozornost proti vydavateli. „Vzhledem k tomu, že dne 28.4. t.r. byla do obchodního rejstříku nově zapsána společnost Vydavatelství Impuls ČR spol. s r.o. pánů Kaufmanna a Černého a že tito pánové v tisku uvedli, že právě tato společnost hodlá vydávat deník s názvem IMPULS, budou naše další kroky směřovat nejen vůči společnosti Mediaprint, ale především vůči této nové vydavatelské společnosti,“ říká Hrabák.

Kaufmann pro časopis Marketing a Media prohlásil, že ochrannou známku Impuls vlastní už od roku 1997, tedy ještě dříve, než začalo vysílat Radio Impuls. Podle internetového rejstříku Úřadu průmyslového vlastnictví ale žádná taková známika neexistuje, první žádost Mediaprintu o zápis známky Impuls se datuje až do loňského října.

„Mohu Vás ujistit, že společnost Londa spol. s r.o. nehodlá používání názvu IMPULS tolerovat. Prohlašuji, že žádná jednání s představiteli společnosti Vydavatelství IMPULS ČR neprobíhala a neprobíhají,“ dodává Hrabák.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: