Den BBC v Oloumouci

radiotv22Na Horním náměstí v Olomouci se ve středu 15. května 2002 od 10:00 hodin uskuteční Den BBC. Rozhlasová stanice BBC začala na Olomoucku nově vysílat na frekvenci 105, 6 FM a Dnem BBC se chce posluchačům v tomto kraji představit.

BBC přímo z náměstí v 17:30 hodin živě odvysílá pořad Interview BBC. Moderátor Václav Moravec si pozval k mikrofonu rektorku Univerzity Paleckého Janu Macákovou.

Program Dne s BBC v Olomouci bude zajímavý také pro rodiny s dětmi, které si budou moci přímo vyzkoušet, jak se čtou zprávy BBC na mikrofon, a výsledek si odnést na kazetě domů.

Program rádia BBC tvoří pořady v češtině i angličtině. Reportáže, rozhovory, zprávy, analýzy a radiofejetony nabízí česká redakce ve tříhodinovém pořadu Dobré ráno s BBC, ale i Světě o jedné či Světě o páté.

Zprávy v češtině, které přebírají i některá soukromá rádia, vysílá BBC od 6:00 do 20:00 hodin – a to vždy v celou. O víkendu je program ještě pestřejší.

„Z Olomouce jsme obdrželi řadu dopisů, například z akademické půdy, ve kterých bylo vyslovováno přání, aby BBC vysílala i v tomto kraji. Na základě těchto ohlasů teď mají možnost slyšet BBC, která se snaží být zárukou přesnosti, objektivnosti a nestrannosti zpravodajství, také další obyvatelé. Jsme rádi, že můžeme naše posluchače oslovit i na Olomoucku,” říká šéfredaktor BBC v České republice Vít Kolář. Více informací o této stanici je možné nalézt na internetové stránce www.bbc.cz.

Za  tým BBC v ČR

Jana Pláteníková
Produkce BBC

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .