ČRo a SRo budou pokračovat ve spolupráci

Ředitel ČRo a ředitelka SRo podepsali v úterý smlouvu, která prodlužuje a prohlubuje spolupráci obou institucí. Ta spočívá především ve výměně původních hudebních pořadů a rozhlasových her, využívání zahraničních zpravodajů a další spolupráci v kulturní oblasti.

Ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík a ředitelka Slovenského rozhlasu Miroslava Zemková podepsali v úterý dohodu, která prodlužuje a prohlubuje spolupráci obou institucí. Dohoda předpokládá výměnu původních rozhlasových pořadů s důrazem na populární tvorbu a jazz, rozhlasové hry, dokumenty a literární programy.

„Každoročně bude uspořádán Týden slovenské kultury v Českém rozhlase a Týden české kultury ve Slovenském rozhlase,“ uvádí další příklad spolupráce generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík.

Pokračovat budou společné „Zámecké koncerty“ s českými umělci na Slovensku a se slovenskými v Česku. Přímé přenosy z koncertů přinese Český rozhlas 3 – Vltava a slovenské Rádio Devín. Oba veřejnoprávní rozhlasy chystají rovněž výměny hudebních těles a interpretů.
Podepsaná dohoda dále umožňuje využívání zahraničních zpravodajů partnerským rozhlasem, aniž by byly omezeny jejich povinnosti vůči domovskému médiu.

Mezi oběmi institucemi funguje dlouholetá úspěšná spolupráce jak v programové tak i technické oblasti. Uvedená smlouva prodlužuje spolupráci o další 3 roky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .