Chicagské sportovní rádio přináší nový rozměr do interakce s posluchači

Rozhlasová stanice WSCR 670 The Score nasadila do svého vysílání technologii, která umožňuje přímou textovou, audio či video komunikaci mezi posluchači a moderátory. Jejím on-line uživatelům umožňuje nejen poslouchat rádio a vidět moderátory a jejich hosty ve studiu, ale i přímo diskutovat buď s nimi či s ostatními posluchači prostřednictvím videochatu.

Chicagská sportovní stanice WSCR 670 The Score nasadila tento týden do svého vysílání novou technologii, která posluchačům umožní živě se účastnit populárních sportovních talk-show prostřednictvím videochatu.

Posluchači připojení on-line na web rádia mohou nejen rádio poslouchat a sledovat co se děje ve studiu, ale rovněž vstupovat do diskuse jak s moderátory a jejich hosty, tak i s ostatními posluchači prostřednictvím textového, hlasového či videochatu.

Formát sportovních rádií je v Americe velmi rozšířený. Rádia vysílají takřka výhradně mluvené slovo – ať už jsou to živé přenosy sportovních zápasů, sportovní zpravodajství, či již zmíněné talk-show, ve kterých s moderátory diskutují o sportovních tématech hosté z řad sportovců či jiných významných osobností. Již dříve vstupovali živě do vysílání prostřednictvím telefonu i posluchači. Nyní se možnosti interakce s posluchači rozšířily. Kontaktní formát těchto pořadů se pro nasazení podobných technologií přímo nabízí.

Dodavatelem použité technologie je společnost Paltalk, která kolem své chatovací platformy soustředila komunitu více než 4 mil. uživatelů. Ti mohou mezi sebou komunikovat prostřednictvím textového, hlasového či video chatu. Stejnou platformu, kterou nyní nasadila stanice WSCR 670 The Score již používají i některé další stanice společnosti CBS Radio.

Prostřednictvím videa je nyní možné vytvořit důkladnější povědomí o komunitě mezi fanoušky této stanice. Jsme nadšení, že The Score je jedním z prvních rádií, které přijalo naši platformu a více se otevřelo svým věrným a nadšeným posluchačům,“ říká Joel Smernoff, prezident a výkonný ředitel Paltalku. “Těšíme se na další budování základů pro propojení tradičního rozhlasové vysílání, social networkingu a videochatu.“

WSCR 670 The Score se před patnácti lety stalo první sportovní rozhlasovou stanicí v Chicagu. Je dvorním rádiem baseballového týmu Chicago White Sox. Stanice je vlastněna a provozována společností CBS Radio. Stejně jako velká část sportovních rádií vysílá i WSCR 670 The Score na středních vlnách.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .