Český rozhlas Ostrava poslem jara a koncert Jarka Nohavici

radiotv22Na neděli 11.dubna od 10:00 do 12:00 hodin, u příležitosti největšího křesťanského svátku roku, připravuje Český rozhlas Ostrava pro své posluchače přímý přenos z Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Prostřednictvím mobilního studia se bude snažit co nejvíc přiblížit atmosféru a bohatý program ve skanzenu. K mikrofonu si moderátoři Českého rozhlasu Ostrava pozvou spoustu zajímavých hostů a zasvěcených odborníků. Ti posluchačům mimo jiné předají recepty na výrobu velikonočních pokrmů, poradí z čeho a jak uplést karabáč, prozradí i pár fíglů pro zdobení kraslic. Pozornost organizátorů akce se soustředila především na bohatý folklorní zdroj valašského regionu a tak k tanci a poslechu bude hrát oblíbená rožnovská cimbálovka Polajka.

Celý den bude možno vidět a hlavně slyšet klapotáře z Loučky. Balady zabývající se duchovní tématikou spojenou s Velikonocemi uslyší návštěvníci skanzenu v podání Cimbálové muziky Javořina. Hlavní velikonoční program s názvem „Neseme Mařenu v oleji smaženů“ byl svěřen souboru Radhošť a Malý Radhošť. Český rozhlas Ostrava přiblíží posluchačům historii, tradici a starodávné zvyky Velikonoc a zároveň oslavu Božího hodu velikonočního v přímém přenosu v neděli 11. dubna od 10:00 do 12:00 hodin.

Nohavica zazpívá písně Karla Kryla v přímém přenosu

Český rozhlas Ostrava zve své posluchače nejen do hudebního klubu Parník na čtyři atraktivní vystoupení Jaromíra Nohavici, ale i k rozhlasovým přijímačům! V neděli 11.dubna a v pondělí 12.dubna vždy v 17:00 hodin a ve 20:00 hodin zazpívá Jaromír Nohavica písně básníka, novináře Karla Kryla – vzdorovitého člověka, hrdého muže a věčného rebela. Posluchači Českého rozhlasu Ostrava mají exkluzivní příležitost slyšet jeden z koncertů v přímém přenosu. A to právě ten, který se koná v den výročí Krylova narození – 12.dubna (na frekvencích: 107,3 FM – Ostravsko * 105,3 FM – Třinecko * 102,6 FM – Opavsko * 99,0 FM – Region * 95,5 FM – Bruntálsko * 89,5 FM – Vsetínsko).

Daniel Martínek

Marketing Českého rozhlasu Ostrava

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .