Česko má téměř celoplošné rockové rádio!

Podobně zásadní formátovou změnu český rozhlasový éter dlouhá léta nezažil. Všech sedm rádií sítě Kiss o víkendu zrušilo původní formát a nasadilo plošně jednotnou muziku silně kytarového střihu. To vše bez jakéhokoliv předchozího upozornění. Posluchači se tak rockového rádia dočkali doslova ze dne na den.

Takovou změnu asi čekal málokdo. Síť Kiss radio dlouhá léta krok po kroku budovala a stabilizovala svoji síť, což vyvrcholilo sloučením Kiss Delty a dvou vysílačů Kiss FM. Ovšem po celá léta se Kiss (s výjimkou pražského) orientoval jednoznačně na nejmladší cílové skupiny, které masíroval formátem Nejnovější hity non-stop a později Největší hity non-stop.

O víkendu přišla velká změna. Čistě popové a taneční hity jsou pryč, na všech rádiích sítě Kiss slyšíte převážně kytarovou muziku. Nejedná se v žádném případě o formát classic rock, se kterým slaví úspěchy pražské Radio Beat, ale o mladý softrockový formát, který je stále orientován na mladší publikum. Tedy formát, který v českých luzích a hájích dosud neměl velké zastoupení.

Kromě nové muziky prochází změnami i programové schéma Kissů. „Padly všechny pořady jako Horečka sobotní noci, Kissmania a také razantně ubylo písniček na přání. Od soboty nebyla ani jedna. Do Kissparáda bude také pro
všechny kissy společná,“
reagoval jeden z pravidelných posluchačů Radia Kiss.

U všech stanic sítě Kiss byl nasazen nový zvukový obal a rádia se nyní komunikují pod sloganem Ještě více rocku. Přestože všech sedm stanic dále samostatně vysílá ze svých studií, v jejich programu figurují stejné písně, playlist je tedy tvořen jednotně z pražské centrály.

Programový ředitel sítě Kiss Petr Žižka RadioTV sdělil, že se k novinkám vyjádří později.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .