Červnové promonovinky – akce pro kuřáky i starosty

radiotv22Blíží se léto, prázdniny a tak startuje řada prázdninových a letních soutěží a her. Nebudeme ale předbíhat. Zatím ještě máme jaro a tak se podíváme na pár docela zajímavých akcí, které s létem příliš nesouvisí.

Během rána nekuřákem

Ranní moderátor hamburského pohodového rádia Oldie 95 Achim Wiese (44) skončil po 32 letech v živém vysílání se svým zlozvykem. V úterý, na světový den bez tabáku si do vysílání pozval Reginu Hildebrandtovou, která pomáhá lidem při odvykání kouření. Používá přitom tzv. Allen Carr-metodu. Moderátor Achim Wiese kouřil od svých 12 let. Ještě do nedávna zvládal 2 až 3 krabičky denně. Po svém úterním vysílání ale s kouřením skončil a určitě tak i motivoval řadu posluchačů. Terapeutka Regina Hildebrandtová byla hostem ve vysílání od 6 až do 12 hodin. Během těchto šesti hodin se Achima a posluchačů ptala, proč kouří, i když rozum radí přestat. Hildebrandtová poradila jak ovládnout svoji psychiku a jednoduše se rozhodnout s kouřením přestat.

Aby tato snaha nevyzněla do ztracena, vrátil se Achim k tématu kouření v dalším vysílání a podělil se svými posluchači o své pocity. Přiznal sice, že určité svrbění tady je, ale vždy začne myslet na něco jiného. A dokonce i káva a pivo večer bez cigarety chutnaly lépe.

Úspěšná politička vytetovaná na zadku

V brémském rádiu Energy se promotérům nechtělo v horku zřejmě moc přemýšlet a tak se jednoduše zeptali posluchačů: Co byste byli ochotní udělat pro 2 lístky na koncert Back Street Boys. Nápadů se sešlo několik a tak muselo nastoupit na řadu hlasování o to, který je nejlepší. Posluchači vybrali nápad dvaadvacetileté Arwen z Hambergenu, která byla ochotná si na svoje pozadí nechat vytetovat portrét kandidátky na kancléře Angely Merkel. Arwen tak udělala a v ranním vysílání po koncertě potvrdila, že to za to stálo: „Kvůli tak skvělému koncertu se to v každém případě vyplatilo.“

Soutěž pro starosty

Komunální politici jsou v regionálních rádií téměř jako doma. Jenže posluchači je znají jen jako politiky a ne jako lidi. Starostové v okolí Berlína mají teď možnost se před svými občany a potažmo i voliči ukázat jako normální, obyčejní lidé. Regionální stanice 94´3 r.s.2, která vysílá pro Berlín a okolí pořádá mistrovství starostů. Přihlásit se do něj můžou buďto sami starostové nebo je tam můžou přihlásit občané jejich města. Na starostovi pak je, zda účast přijme nebo ne.

Starosty navštěvuje ranní moderátor Marcus Kaiser, který jim zadává úkoly. Například šéf radnice ve městě Rathenow Ronald Seeger dostal za úkol do čtvrté hodiny odpolední navštívit tři školky a nastudovat s dětmi anglicky zpívanou písničku Take good care of my Baby. Starosta Meyenburgu zase pro změnu musel připravit módní přehlídku s 25 muži a ženami ze svého města. Starosta Veltenu měl za úkol postavit vor a do čtyř hodin odpoledne s ním přes Veltenské jezero přepravit 50 dospělých osob.

A proč to starostové všechno dělají. Pomineme-li možnost zviditelnit se, jde tady o výhru. A tou je open air koncert, který rádio zaplatí a zorganizuje ve městě, které vyhraje.

Poděkování premiéra za burzu práce

Ostseewelle Hit Radio oslavilo 1. června 1995 své desáté narozeniny. Když začalo vysílat, stalo se teprve druhým rádiem v Meklenbursku Pomořansku, které pokrývá celou spolkovou zemi. Stanice vysílá z Rostocku a na oslavu svých prvních kulatin si připravila velkou narozeninovou párty s moderátory rádia a řadou hvězd, která se uskuteční 18. června. Vstup na párty nebude ale zadarmo. Návštěvníci si musí zakoupit za 19,95 euro vstupenky. Ty jsou slosovatelné a návštěvníci se tak můžou těšit např. na dovolenou na lodi.

Desáté výročí ale neslaví jen rádio a jeho 122 tisíc posluchačů, ale také předseda vlády Meklenburska Pomořanska Harald Ringstorff. Ten ve svém projevu k desátému výročí Ostseewelle poděkoval za program a zdůraznil hlavně burz práce: „Co bych rád podtrhl, je jobservis, který má stále dost pracovních nabídek z celé spolkové země a mnoha už pomohl nalézt práci. Takové nasazení soukromé stanice si zaslouží nejvyšší uznání.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .