Červíci k snídani a logo namalované na těle

radiotv22Léto je dávno za námi a za okny nastal podzim. Někoho tak možná trápí podzimní deprese. Na náladě mu ani nepřidá složenka za inkaso. Ulevit si může jedině v hospodě u piva lamentováním nad tím, jak vysoko se už vyšplhal nájem. Právě těm co nechtějí platit nájem, teď přichází vstříc norimberské rádio Energy vysílající na frekvenci 106,9 MHz. Na Energy nabízejí posluchačům jako výhru uhrazení nájmu (bez poplatků za topení) za celý jeden rok. Soutěžit může i ten, kdo bydlí ve svém a tudíž žádný nájem neplatí. Takový člověk se v případě výhry může po dobu jednoho roku těšit na měsíční kapesné ve výši 200 euro. Pro přihlášení stačí jediné. Sdělit moderátorům ranního vysílání, co je vaším tajným snem, který byste si za ušetřené peníze splnili. V pondělí 8.listopadu se pak bude losovat jeden šťastný výherce.

Norimberské Energy se chce prezentovat i mimo éter. Velkou off-airovou akci připravilo v areálu zimních sportů v Halle. Každý kdo chce, může sem od 24. října do 1. listopadu přijít a zdarma si nechat udělat styling od těch nejlepších kadeřníků ve městě. Protože kreativní účesy jsou často dost pomíjivé, je na místě i fotograf, který je na přání zvěční. Kromě toho se tady každý den bude losovat výherce leteckého zájezdu do Turecka s pobytem v pětihvězdičkovém hotelu.

Zajímavé nápady se nerodí jen na soukromých rádiích. Vcelku vtipnou hitparádu si vymysleli na rádiu Wien, které provozuje rakouský veřejnoprávní rozhlas ORF. Tam hledají 100 největších mužských a 100 největších ženských hitů. Hlasování probíhá na internetu a muži a ženy klikají (vybírají se vždy tři písničky) zvlášť. Do připraveného formuláře může člověk napsat jakékoliv tři písničky, které se mu opravdu líbí. Výsledek ankety se posluchači dozví 11. listopadu.

Pojďme ale zpátky k soukromým stanicím. Kobylky, červíci, larvy, a další havěť se prohání po studiu Hit Radia Antenne 1. Moderátor ranního vysílání Ostermann, který už má za sebou pár bláznivých kousků, si hmyzem zpestřuje snídani. Reaguje tak jednak na trend, že se už v některých německých restauracích objevují pokrmy z hmyzu a hlavně na soutěž Džunglshow, jejíž druhou řadu vysílá RTL. Vytvořit pocit pralesa ve studiu napomáhá kuchař a trenér přežití Dennis Bessler, který se s podobnými jídly seznámil v brazilském pralese. Jídelníček prezentovaný, připravovaný a konzumovaný rovnou ve vysílání obsahuje takové pochutiny jako zavařeninu z moučných červů nebo omeletu s červíky popřípadě kobylkami.

RSA Radio, Radio Galaxy a TV Allgäu si připravili originální akci, která 13. listopadu otevře vodní zábavní park Aquaria v Oberstaufenu. Stejně jako v minulých letech se tady i letos uskuteční festival v kreslení na tělo. Tentokrát ale půjde o “marketing-painting“. Na těla se totiž budou kreslit díla, která budou obsahovat loga firem a budou se nějakým způsobem vázat k činnosti propagované společnosti. Zájem o tuto nevšední prezentaci už projevilo zhruba 20 firem.

Kolo štěstí se otáčí na stanici Antenne Mecklenburg-Vorpommern, kde mají velkou narozeninovou párty. Každý den se otáčí kolo štěstí na kterém jsou dny, měsíce a letopočty. Losuje se každou hodinu od šesti ráno do šesti večer. Kdo se dovolá na hot line jako desátý a narodil se ve vylosovaný den, má jistých 50 euro. Hra jede dál. Pokud se kolo zastaví i na měsíci vašeho narození, jste bohatší o pět stovek. A když se potom kolo zastaví i na správném roku, máte v kapse 5 000 euro. K tomu všemu ve čtvrtek se všechny výhry dvojnásobí.

Některé nápady se opakují. A tak se opět můžeme setkat se soutěží o plastickou operaci, se kterou tentokrát přišla stanice 89.0 RTL.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .