Březnové promonovinky: Nejdelší rampouch a noc s moderátorem

Ani březen nebyl v Německu a Rakousku chudý na různé vylomeniny, které mají přilákat posluchače k poslechu té či oné stanice či je u přijímače pozdržet co nejdéle. Stačí jen třeba využít všudypřítomných rampouchů nebo touhy dívat se na fotbal na co nejlepší televizi.
Nejdelší rampouch

Radio Hamburg vyplatilo 1 260 euro řemeslníkovi Sigurdovi Rapöhnovi, který do sídla rádia přinesl nejdelší rampouch. Radio Hamburg jednoho dne vyzvalo své posluchače, aby mezi pátou ráno a půl třetí odpoledne přinesli do rádia rampouch. Ten, kdo přinese nejdelší, dostane i finanční odměnu. Konkrétně 5 euro za každý centimetr. Sigurd Rapöhn objevil svůj 252 cm dlouhý rampouch na stavbě, kde pracoval. Položil ho na dřevěný trám a dodávkou ho převezl až do sídla rádia.

Dům snů

Dům se zahradou v hodnotě 200 tisíc euro můžou vyhrát posluchači stanice Radio Salü. Stačí se jen telefonicky přihlásit a poslouchat Radio Salü. Moderátoři řeknou každou hodinu mezi šestou a devatenáctou hodinou jméno jednoho posluchače. Pokud se dotyčný přihlásí, vyhrává klíč k domu snů.

Takových výherců bude samozřejmě několik. Hotový montovaný dům, 37 000 euro na nákup pozemku a vybavení kuchyně včetně elektrospotřebičů v ceně 22 000 euro dostane ale jen jeden. Všichni výherci klíče si zkusí dům při velkém finále odemknout. Klíč bude ale do zámku pasovat jen jednomu z nich.

Vyhoď televizi z okna

„Vaše stará bedna se na fotbalový šampionát nehodí,“ hlásá mnichovské rádio Energy a nabízí svým posluchačům nové televize s LCD obrazovkou a ještě roční předplatné placené televize Premiere. Pro získání nové televize stačí vlastně jediné. Zbavit se té staré. Soutěžit můžou vícegenerační rodinné domy, dvojdomky nebo rovnou celé činžáky, které se přihlásí. Ve finále proti sobě pak nastoupí dva domy. Ten dům, z jehož oken jeho obyvatelé vyhází víc televizorů, vyhrává. Pro každou domácnost vítězného domu je pak připravena nová televize s LCD obrazovkou a roční předplatné Premiere.

Jackpot v safari

Podle indicií, které dají posluchačům moderátoři, musí soutěžící uhodnout, jaké zvíře hledají. Tak to se soutěží na JAM FM. Princip přihazování do jackpotu je stejný jako u tajemného zvuku. Tady ale o zvuk nejde. Moderátor pouze popíše vlastnosti daného zvířete. Nejvyšší jackpot tady zatím byl 57 766 euro. Posluchači se dlouho trápili s tím, jaké slepé a hluché zvíře komunikuje klepáním. Soutěžící tipovali mokrého psa, který se otřepává, krtka až po slepýše. Nakonec to byla slepá myš.

Podobnou soutěž s hádankou, kde se ale nehádají jen zvířata, nýbrž všechno možné má i Radio 7. Tam se podařilo dosáhnout jackpotu 121 153,90 euro.

Ferrari za tři čísla

Na začátek sezóny závodů Formule 1 si Radio Ton připravilo pro své posluchače možnost vyhrát Ferrari. Stačí se jen dovolat a uhodnout ten správný Ferrari-kód. Ten sestává z pouhých tří číslic. Kódy, které už někdo tipoval a nevyšly, jsou navíc všechny zveřejněné na webu stanice. Ten kdo kód uhodne, dostane nové Ferrari 360 Modena F1, učitele, který naučí takové auto ovládat a navíc 2 noci v luxusním hotelu s wellness a dalším programem.

Ranní moderátor Eric a jeho kolegyně Servicefee budou vůz každou sobotu představovat na různých místech regionu, pro který vysílají. Na místě navíc budou rozdávat karty, které soutěžícího opravňují tipovat ve vysílání nikoliv jednou ale dvakrát.

Vyspěte se s Frankym a Susan

V internetové aukci eBay jsou teď k vydražení ranní moderátoři stanice ffn Franky a Susan. Ten kdo za ně nabídne nejvíc, bude mít tu čest, že u něj přespí. Vyvolávací cena byla 1 euro. Z místa, kde budou oba moderátoři spát se samozřejmě přihlásí do vysílání. Co je ale důležité, že jde o dobročinnou akci. Výtěžek z aukce půjde na podporu nemocným dětem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .