Betlémské světlo v budově Českého rozhlasu

radiotv22Letos již popáté budou mít obyvatelé Prahy možnost odnést si do svých domovů Betlémské světlo. Z Českých Budějovic připutuje do haly Českého rozhlasu v Praze v pátek 21. prosince v 11 hodin dopoledne.

Svatý plamínek každoročně putuje z Betléma do budovy ORF v Linci, kde jej tradičně přebírají pracovníci Českého rozhlasu České Budějovice. Slavnostní převzetí světla se koná v budově rozhlasu a televize v Linci. Účastní se jej rakouští skauti, zástupci Červeného kříže, děti z dětských domovů.

Již několik let si pro Betlémské světlo jezdí také regionální stanice z Německa, Švýcarska a Itálie. Je ohromující, jak člověk dvacátého století, který je schopen domluvit se v téže minutě s opačnou stranou zeměkoule, opatruje symbolický plamínek, hřeje jej v dlani, strachuje se aby cestou nezhasl a nepřetrhl tak řetěz vzájemného lidského pochopení.

Světlo z Betléma poputuje i do redakce Českého rozhlasu České Budějovice v Táboře. V hale Českého rozhlasu Praha na Vinohradské ulici bude hořet do večera 24. prosince. Každý, kdo si přijde tento plamínek svobody, lásky a přátelství připálit, bude srdečně vítán.

Mgr. René Zavoral
Oddělení komunikace
Český rozhlas

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .