BBC zahájila vysílání v Olomouci

radiotv22Britská rozhlasová stanice BBC začala v těchte dnech nově vysílat v Olomouci na frekvenci 105,6 FM. Stalo se tak krátce po té, co Rada pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodla o prodloužení vysílací licence BBC do roku 2012.

Program rádia BBC tvoří pořady v češtině i angličtině. Reportáže, rozhovory, zprávy, analýzy a radiofejetony nabízí česká redakce v pořadech Dobré ráno s BBC, Svět o jedné či Svět o páté a v půlhodinovém Interview BBC, v němž si Václav Moravce zve k mikrofonu známé osobnosti. Zprávy v češtině, které přebírají i soukromá rádia, vysílá BBC od 6. ranní do 20. hodiny vždy v celou. O víkendu je program ještě pestřejší.

„BBC vysílá v 43 jazycích a každý týden si ji po celém světě naladí na 156 milionů posluchačů. Dělají to proto, že BBC je nejen zárukou přesnosti, objektivnosti a nestrannosti zpravodajství, ale zároveň se nebojí neustále posouvat hranice rozhlasové tvorby. Nyní si tedy posluchači v České republice naladí BBC, která poprvé začala vysílat do českých zemí v září 1939,  již ve všech nově vzniklých krajích. Nesmíme ale zapomenout, že BBC patří také ke světové špice v internetovém zpravodajství, o čem se každý může přesvědčit na www.bbc.cz.,“ říká šéfredaktor BBC v České republice Vít Kolář.

Jana Pláteníková
BBC World Service

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .