AZ Rádio a Rádio Apollo míří do rodiny Hitrádií

Rodina Hitrádií se letos na podzim významně rozšíří. Zařadí se do ní Rádio Apollo, a také brněnské AZ Rádio. Změnu názvu i licenčních podmínek u obou rádií již schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Rádio Apollo se změní v Hitrádio Apollo, z AZ Radia se stane Hitrádio Magic Brno. K realizaci souvisejících programových změn dojde na přelomu září a října.

O začlenění dalších dvou stanic do rodiny Hitrádií informoval tiskový mluvčí skupiny Media Bohemia Lukáš Novák. Rádia pod touto značkou tak významně rozšíří svůj dosah na Moravě. „Je to pro nás samozřejmě velmi významný krok. Rodina Hitrádií je vlajkovou lodí skupiny Media Bohemia a zařazením těchto dvou rádií pokryjeme vysíláním Hitrádií většinu hlavních regionů ČR s výjimkou Prahy. Za významný považujeme i fakt, že se rodina Hitrádií rozroste o stanici, která není vlastněna skupinou Media Bohemia – o brněnské AZ Rádio. To dokládá, že koncept rodin, jak ho rozvíjíme už několik let, je zajímavý a inspirativní i pro další vlastníky rádií,“ zhodnotil obě změny předseda představenstva a ředitel společnosti Media Bohemia Daniel Sedláček.

Změnu názvu i licenčních podmínek u obou rádií již schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Rádio Apollo se změní v Hitrádio Apollo, z AZ Radia se stane Hitrádio Magic Brno. K realizaci rebrandingu i souvisejících programových změn dojde na přelomu září a října a podpoří ji silná reklamní kampaň. Zařazením AZ Rádia proniknou Hitrádia na druhý největší rozhlasový trh v ČR – do Brna. Stanice, k jejímuž vysílání drží licenci společnost AZ radio s.r.o., bude moci při svém dalším rozvoji využívat know-how skupiny Media Bohemia, i když není touto skupinou přímo vlastněna.

AZ Rádio dosud trochu stagnovalo na pozici menšinové stanice s nízkou poslechovostí. Zvažovali jsme, jakým způsobem se dál rozvíjet a zlepšit pozici stanice, a vybrali jsem si spolupráci se skupinou Media Bohemia, která nám umožňuje zachování samostatnosti a silného regionálního charakteru. Z hlediska dlouhodobé perspektivy je pro nás začlenění do rodiny Hitrádií významným krokem, který nám pomůže obstát na současném vysoce konkurenčním trhu,“ uvádí Helena Musilová, jednatelka licencované společnosti AZ radio s.r.o.

Rodina Hitrádií funguje s jednotnou zvukovou a vizuální podobou, jednotlivá rádia mají společnou hudební dramaturgii. Po programové stránce si ale každá stanice zachovává svůj vlastní regionální charakter, a vysílá pro každý region odlišnou mutaci. Jednotlivé licencované společnosti vlastnicky zastřešuje mediální skupina Media Bohemia, která mimojiné vlastní i vydavatele serveru RadioTV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .