11. září ve vysílání Českého rozhlasu

radiotv22Český rozhlas připomene ve svém vysílání příští týden, resp. ve středu 11. září události z loňského září.

Ročnímu výročí teroristického útoku na Spojené státy americké a následujícím událostem z podzimu loňského roku se budou věnovat téměř všechny celoplošné i regionální stanice Českého rozhlasu. Variabilní bude forma (vzhledem k rozdílnému lokálnímu a programovému zaměření jednotlivých stanic ČRo) – některé stanice odvysílají speciální pořady (např. ČRo 1 – Radiožurnál), jiné stanice se budou připomínce událostí z loňského 11. září  věnovat v rámci zpravodajství a publicistiky (př. ČRo Olomouc).

ČRo 1 – Radiožurnál bude ve dnech 9. – 13. září vysílat vždy v 10.50 zvláštní seriál Rok poté. Vrátí se v něm k teroristickému útoku proti Spojeným státům a zrekapituluje dopad těchto událostí na další vývoj ve světě. Celé vysílání ČRo 1 – Radiožurnálu od Otázky dne v 7:50 po Radiofórum v 18:20 bude 11. září věnováno tomuto ročnímu výročí, kdy si připomeneme práci stovek záchranářů, i tragédii která se dotkla nic netušících lidí, hasičů, záchranářů, přímých svědků katastrofy.

Odpolední Radiožurnál v přesně stejných časech jako před rokem oživí sled událostí, které zasáhly Ameriku a celý svět. Ve specializovaných relacích jako Ekonomický magazín v 9:15 nebo Svět kolem nás bude ČRo 1 – Radiožurnál analyzovat, jak teroristický útok ovlivnil mezinárodní vývoj, ekonomiku, politiku i myšlení lidí.

ČRo 2 – Praha se bude událostem z loňského září  věnovat 11.9. ve svém pořadu Dobré jitro (5,00 – 8,00). Významná část této relace bude naplněna příspěvky, rozhovory a reportážemi na téma: Jak se změnil svět, jak jsme se změnili my, atd. Navíc hostem odpoledního pořadu „Vstupenka“ po 13té hodině bude překladatel knihy, která právě vyšla a rozebírá 11. září 2001.

Český rozhlas Plzeň – 11/9 se „Rok poté“ stane Tématem dne: v 5.20 hod. odvysílá anketu k těmto událostem, po 8. hodině krátký rozhovor, v 10.20 hod. reprízu ankety, v „Událostech dne I“ ve 13.20 reportáž, ve 13.30 hod. komentář (stopáž 3 minuty), po 15. hodině rozhovor nebo reportáž obsáhlejší (cca 3 minuty), v „Událostech II“ v 17.20 zpravodajský postřeh a od 18 hodin půlhodinovou debatu v rámci pravidelného pořadu „Co vy na to?“, otevřeného pro telefonické posluchačské dotazy a připomínky.

V Praze 6. září 2002

Mgr. René Zavoral
Oddělení komunikace ČRo
Tel. 0606/653 219

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .