Zemřel ředitel Českého rozhlasu Hradec Králové Petr Haš

radiotv22S velkou lítostí přijalo vedení veřejnoprávního rozhlasu zprávu o úmrtí ředitele Českého rozhlasu Hradec Králové pana Petra Haše, který ve věku 56 let zemřel v neděli 4. srpna po dlouhé nemoci. Petr Haš byl ředitelem královéhradeckého rozhlasu dvanáct let a významnou měrou se podílel na jeho dalším rozvoji.

Petr Haš stanul do čela Českého rozhlasu Hradec Králové v roce 1990, kdy jej po listopadových událostech zvolili sami zaměstnanci. Později prošel úspěšně i konkurzem na tuto funkci.

Jako redaktor nastoupil do tehdejšího studia Československého rozhlasu v roce l982. Přišel z Nového Města nad Metují, kde pracoval šest let jako vedoucí kina. Petr Haš měl rád film a smích a obojí se mu podařilo spojit. Podařilo se mu zasadit kořeny Festivalu české a slovenské komedie, který se ve městě koná jako festival „českého humoru“ dodnes. Petr Haš vystudoval produkci na Filmové a televizní fakultě pražské AMU. I proto se film spolu s jeho další velkou láskou – motorismem staly častým tématem v jeho redaktorské práci.

Pro většinu kolegů byl příkladem v novinářské odvaze a důslednosti. Respekt si získal svými názory i životními postoji. Odvážný a důsledný byl i jako ředitel královehradecké stanice Českého rozhlasu. Jeho hlavním zájmem bylo vedle vytvoření kvalitního rozhlasového programu i usilování o profesionální zázemí pro vysílání. Tento cíl se mu podařilo realizovat na sklonku roku l999, kdy se stanice přestěhovala do moderních rozhlasových prostor. Nová budova a samozřejmě i nová tvář programu byly bez nadsázky především jeho zásluhy. Jeho práci ukončila až předčasná smrt po dlouhé a těžké nemoci.

S Petrem Hašem odešel upřímný, náročný a kritický „rozhlasák“ v pravém smyslu slova.
Bude chybět nám všem.

S ředitelem Českého rozhlasu Hradec Králové Petrem Hašem se rozloučíme v pátek 9. srpna ve l4.30 hodin v královehradecké obřadní síni v Kuklenách.

V Praze 7. července 2002

Mgr. René Zavoral

Oddělení komunikace ČRo

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .