Tomáš Krejčíř – rozhlasová posila Frekvence 1

Letos v březnu otřáslo frekvenčním programem zemětřesení a pilířem schématu se staly především známé osobnosti české scény. Počínaje 4.červnem se tým Frekvence 1 rozroste o další známou osobnost. Laďka Něrgešová odchází v osmém měsíci těhotenství na mateřskou dovolenou, křeslo moderátora Babyboomu obsadí neméně známý herec a moderátor Tomáš Krejčíř.

Laďka Něrgešová působí na rádiu Frekvence 1 přes dva roky. Na státní svátek 1.května 2006 – krátce po deváté hodině ranní – uvedla svou první Titulní stranu. Vystřídala tak po dlouhých 4 letech Lucii Výbornou, která odešla pracovat na jiných projektech. Laďku na Frekvenci 1 přivedla z pražského rádia Express tehdejší programová ředitelka Barbora Tachecí. To už měla Laďka na svém kontě moderování dvou řad pěvecké soutěže Česko hledá Superstar. Jak název pořadu Na titulní straně napovídá, debatovalo se v něm především o tématech, která aktuálně hýbala veřejným životem. Součástí byly rovněž telefonáty se známými osobnostmi, hlavní slovo měli ale posluchači. V březnu 2008 se Laďka zhostila nové moderátorské role, jež jí byla ušita na míru. Dvouhodinový blok Babyboom (se sloganem „Víc ze života“) se zabývá populační explozí uchvacující naši zemi. Moderátorku příležitostně zastupovali kvůli občasným zdravotním komplikacím její kolegové.

Nyní se Laďka Něrgešová rozhodla odejít na mateřskou dovolenou. V moderování ji prozatím zastoupí Tomáš Krejčíř, setkávat se s ním můžete od středy 4.června ve všední dny mezi 12:00 a 14:00. Tomáš Krejčíř je známý především jako herec. Na svém hereckém kontě má několik filmů (zmiňme Útěk do Budína, In nomine patris nebo Prachy dělaj člověka). Diváci si ho ale nejspíše spojují se seriály. V roce 2004 účinkoval jako hlavní postava nekonečného seriálu TV Prima Rodinná pouta, kde ztvárnil postavu Adama Rubeše, současně moderoval pořad Prima jízda. O rok později Prima provedla inovaci seriálu a Adam Rubeš byl odsunut na vedlejší kolej. Proto se Tomáš Krejčíř nechal zlákat do novácké Ordinace v růžové zahradě, zároveň začal moderovat i Snídani s Novou, kterou moderuje dodnes. Tomáš ale není tak úplně rozhlasovým nováčkem. Před více než deseti lety zastával pozici zprávaře v rádiích Vox a City. Následně dal přednost kariéře televizní a divadelní. „Tohle téma beru jako výzvu a doufám, že můj Babyboom bude občerstvující jak pro mě, tak pro posluchače,“ říká Krejčíř o svém působení na Frekvenci 1.

Tomáš Krejčíř je otcem tří dětí (3, 8 a 11 let), zkušenosti mu tedy rozhodně chybět nebudou. Jaká témata se budou v Babyboomu probírat? A jaká mu osobně přijdou zajímavá? „Třeba to, jestli vysvětlovat nebo trestat. A to, zda jsou fyzické tresty při výchově přípustné,“ říká Krejčíř. „Já sám spíš vysvětluji, ale tak jednou za rok mi taky ujedou nervy a pak dojde i na nějaký ten nářez. Nejvíc mě vytáčí, když děti dělají naschvály i poté, když už vědí, že bude průšvih. Prostě zkouší, jak dlouho jim to projde. Zjistil jsem, že když je člověk jenom hodný a rozumný, tak nemá žádný respekt. Ale samozřejmě, nic se nemá přehánět,“ říká.

Zeptali jsme se paní Jasny Sýkorové, tiskové mluvčí Frekvence 1, zda-li Tomáš Krejčíř opustí tým rádia po návratu Laďky Něrgešové z mateřské dovolené: „Jak Laďka, tak Tomáš jsou součástí týmu Frekvence 1. To znamená, že s nimi oběma počítáme dlouhodobě. Co bude, až se Laďka vrátí z mateřské, se uvidí. Z pohledu rádia je to za dlouho.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .