Staronovým ředitelem Radiožurnálu bude zřejmě Alexandr Pícha

Nejposlouchanější veřejnoprávní program ČRo 1 Radiožurnál bude mít nového ředitele. Měl by se jim stát současný šéfredaktor Alexander Pícha, který je od února pověřený vedením stanice. Komise pro výběr nového ředitele ho jednomyslně doporučila na řídící post. Konečné rozhodnutí ohledně jmenování teď bude na generálním řediteli Českého rozhlasu.

Komise pro výběr nového ředitele ČRo 1 – Radiožurnálu jednomyslně doporučila generálnímu řediteli ČRo Václavu Kasíkovi, aby do funkce jmenoval současného šéfredaktora stanice pověřeného jejím vedením Alexandra Píchu. Uvedla to včera ve večerních hodinách agentura ČTK, které to potvrdil šéf odboru marketingu a PR rozhlasu René Zavoral. Finální rozhodnutí ohledně jmenování bude na Kasíkovi, ten by ho ale měl podle všeobecných očekávání potvrdit. Kasík měl v plánu jmenovat Píchu ředitelem Radiožurnálu i bez výběrového řízení. Nakonec ale vyhověl požadavku Rady ČRo, aby nový ředitel byl vybrán právě ve výběrovém řízení.

Do toho se ale paradoxně přihlásil pouze samotný Pícha. Jeho soupeřkou měla být původně i bývalá šéfredaktorka bulvárně-erotického magazínu Flirt Radka Štefaňáková, ta ale svou kandidaturu stáhla před devíti dny.

Výběr nového ředitele ČRo 1 Radiožurnálu měla v kompetenci výběrová komise, kterou jmenoval generální ředitel Václav Kasík. Zasedl v ní generální ředitel České televize Jiří Janeček, zástupce šéfredaktora MF Dnes Petr Orálek, šéfredaktor internetového zpravodajství televize Nova Zdeněk Šámal, šéfredaktor Hospodářských novin Petr Šimůnek, programový ředitel celého Českého rozhlasu Richard Medek, ředitel stanice ČRo 2 – Praha Jiří Vejvoda, šéfredaktor ČRo 5 – Brno Jaromír Ostrý a šéf kanceláře generálního ředitele ČRo Libor Křivka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .