Šéfové Expresradia dostali výpovědi

radiotv22Krize v kauze Expresradia pravděpodobně vrcholí. Majitel a výkonný ředitel stanice Zdeněk Stehno totiž dnes rozdal výpovědi čtyřem vůdčím postavám Expresradia. Propuštěn byl programový ředitel Miloš Pokorný, hudební šéf Roman Ondráček, šéf vysílání Zoltán Janík a moderátorka Viola Gebauerová. V Expresridiu ovšem nekončí okamžitě, jejich výpovědní lhůta je jeden měsíc, takže mají do 18. března možnost ovlivňovat program stanice.

Dne 19. února předal výkonný ředitel Zdenek Stehno z důvodu odmítnutí spolupráce na změně vysílacího schématu výpovědi Miloši Pokornému, Romanu Ondráčkovi, Zoltánu Janíkovi a Viole Gebauerové. Výše uvedeným tak v souladu se smlouvou začíná dnešním dnem běžet měsíční výpovědní lhůta. Výkonný ředitel tvrdí, že se jedná pouze o zákonnou formalitu, a je tedy ještě celý měsíc čas pokusit se najít řešení přijatelné pro obě strany. My se však na změně schématu podílet odmítáme i nadále a chápeme tuto situaci tak, že máme pouhý měsíc na to, obhájit stávající formát. Pokud se nám to nepodaří, tak každopádně ještě měsíc bude Expres vysílat tak, jak ho znáte.

tým Expresradia

—–

Je nám líto, že se celá kauza dostala až do tohoto stadia. I přes obdržené výpovědi trváme na tom, že se Expresradio svým programem a muzikou vydalo správnou cestou a má v pražském éteru svoje místo. Komunikace s výkonným ředitelem panem Stehnem je momentálně opravdu komplikovaná, ale ještě stále nám zbývá měsíc na to, stávající formát zachránit.

PS: A pokud se nám to nepodaří, můžeme si aspoň spolu s postavou Jacka Nicholsona z Přeletu říct: „Aspoň jsme to ku*va zkusili!“

Zoltán Janík, šéf vysílání

Viola Gebauerová, moderátorka

—–

Asi bych měl použít okřídlenou filmovou větu. „ Předám to svým právníkům“ Nepředám! Pokud pan Stehno po návratu z dovolené bude trvat na změně programu a celkového formátu Expresu, rád mu po uplynutí výpovědní doby předám žezlo. Do té doby pokračuji ve stylu vysílání jaký z rádia slyšíte nyní.

Zkrátka a dobře… „Jsme nuly a nulama zůstaneme“

Miloš Pokorný

programový ředitel

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .