Šéf Hellaxu brzdí svůj soud

radiotv22Majitel Rádia Hellax Pavel Hub, kterého loni v srpnu odsoudil krajský soud v Ostravě za daňové úniky k trestu pěti a půl roku vězení, si za více než půl roku nebyl schopen vyzvednout u soudu rozsudek. Brzdí tím uzavření kauzy. Dokud si rozhodnutí nevyzvedne, nemůže soud odeslat spis k Vrchnímu soudu v Olomouci, který bude posuzovat odvolání. Rozsudek není pravomocný, protože se někteří zúčastnění, Hub i jeho obchodní partner Milan Dobiáš, proti němu odvolali.

Předsedkyně senátu Lenka Čechová před dvěma týdny uvedla, že obžalovaný, jenž po procesu odjel do Ameriky, dostal prostřednictvím svého obhájce ultimátum do 4. března, kdy si měl písemně zpracovaný verdikt vyzvednout. „Pak už vydám příkaz k jeho zatčení,“ řekla tehdy Čechová. Hub se z ciziny dávno vrátil, rozsudek však stále leží u soudu. Hub se tentokrát omluvil, že je nemocen. „Omluvil se přijatelným způsobem,“ řekla včera soudkyně a dodala, že pokud je svéprávný, je nezbytně nutné, aby si rozhodnutí soudu vyzvedl osobně, a ne prostřednictvím právníka. Vysvětlila, že předtím se omlouval tím, že je v cizině a slíbil, že jakmile se vrátí, ihned se k soudu dostaví. „Pan Hub neměl podle mého názoru tendence uprchnout, neobávala jsem se, že by chtěl uniknout spravedlnosti,“ řekla Čechová.

Zdůraznila, že odvolání mu vynese díky novele trestního řádu platné od letošního roku mírnější trest. Změnily se totiž hranice škody a podle toho i tresty. Hub, který je obžalován z daňového podvodu ve výši asi jednoho a půl milionu korun, spadl z trestní sazby pět až dvanáct let vězení do sazby dva až osm let, takže nyní může očekávat trest o tři roky kratší. Podle krajského soudu Hub v roce 1995 spáchal jako majitel společnosti na zařizování interiérů Pasage Q trestný čin neplacení daně. Dobiášovi vystavil dvě fingované faktury, obě na více než dvě a čtvrt milionu korun, čímž snížil daňový základ své firmy.

Převzato z moravskoslezské přílohy deníku MF Dnes.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .