Prohlášení prezidentky RSE k případu hanopisu na předsedkyni US-DU Hanu Marvanovou

radiotv22V těchto dnech došlo k navýsost zavrženíhodnému činu; k rozesílání hanopisu na předsedkyni US-DU Hanu Marvanovou.

Podle dosavadního vyšetřování byl zneužit počítač Českého rozhlasu, umístěný v budově, kde má kanceláře a studia okruh Českého rozhlasu 6 / Rádio svobodná Evropa a používaný především komentátorem této stanice Radkem Kubičkem, který kategoricky popřel, že by měl s hanopisem cokoliv dočinění.

V budově, kde se připravuje vysílání okruhu Český rozhlas 6 Rádio Svobodná Evropa, se nacházejí dva druhy počítačů. Ty, které jsou napojený na počítačovou síť Českého rozhlasu, a ty, které patří rozhlasové stanici Radio Free Europe / Radio Liberty a jsou napojeny na jejich síť.

Jak už bylo řečeno, počítač, kterého bylo zneužito k rozeslání hanopisu, patří Českému rozhlasu. Ředitel úseku techniky Českého rozhlasu Martin Zadražil uvádí, že k rozeslání dokumentu byla použitá vnější internetová aplikace a že tudíž nelze zjistit heslo odesílatele. Navíc připustil, že za určitých okolností mohl být hanopis odeslán z kteréhokoliv počítače, připojeného k vnitřní síti Intranet Českého rozhlasu. Inkriminovaný počítač je navíc přístupný nejen zaměstnancům Rádia Svobodná Evropa a Českého rozhlasu 6, ale i spolupracovníkům, případně i návštěvníkům stanice.

Rádio Svobodná Evropa se od tohoto opovrženíhodného činu distancuje a co nejostřeji jej odsuzuje, ať už je jejím pachatelem kdokoliv.

Olga Kopecká (Valeská)

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .