Pressklub Frekvence 1 získá novou moderátorku

Jan Tuna moderuje poslední Pressklub Frekvence 1 ve čtvrtek 29. listopadu, své působení přitom ukončuje po necelém roce spolupráce. Důvodem je plný pracovní úvazek ve zpravodajství televize Prima. Pressklub moderoval od 2.ledna tohoto roku, do rádia přešel po výpovědi v televizi Nova. Prvním hostem diskuzního pořadu Jana Tuny byl Jiří Paroubek.

Pomyslnou rozhlasovou štafetu po Tunovi přejímá prostějovská rodačka Helena Šulcová, která naopak z  Primy odchází. Na Primě pracovala jako parlamentní zpravodajka a moderátorka pořadu Minuty regionu. Kromě Pressklubu ji nyní čeká práce i v České televizi. Výběr nové moderátorky trval poměrně dlouho. Ještě minulý týden nebyla osoba potvrzená. „Výběr moderátora pro prestižní debatu na Frekvenci 1 nebyl jednoduchý. Přál jsem si, aby diskusi v Pressklubu vedla moderátorka. Helena Šulcová mi svojí dravostí připomíná styl, jakým kdysi moderovala své pořady třeba Barbora Tachecí, a to se mi líbí. Politické debaty jsou dnes takový uzavřený mužský svět a ona v něm bude působit jako svěží vítr. Myslím, že dokáže politiky a posluchače hodně překvapit,“ říká Miroslav Škoda, programový ředitel Frekvence 1.

Jak své působení na Primě Helena Šulcová hodnotí? „Jako parlamentní zpravodajka na Prima TV jsem připravovala politické zprávy. Byla jsem zvyklá se ptát, i když to často nebylo někomu příjemné a utíkal před kamerou. Doufám, že ze studia Frekvence 1 nikdo utíkat nebude,“ říká s nadsázkou. Nabídka je podle ní velkou výzvou a nabídkou, která se neodmítá – „a navíc Frekvence 1 byla první, kdo s takovým formátem v Česku v komerčních rádiích začal,“ dodává. Ostatně Šulcová není ani jako rozhlasová moderátorka žádným nováčkem. Od roku 1999 spolupracovala Helena Šulcová s Českým rozhlasem, do roku 2006 pracovala jako redaktorka domácí redakce Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu a moderátorka zpravodajského okruhu Rádio Česko. S veřejnoprávním rozhlasem spolupracovala externě.

Helena Šulcová bude již několikátou moderátorkou Pressklubu Frekvence 1. Vše začalo Zuzanou Bubílkovou, pokračovali například Ondřej Hejma, Petr Šimůnek, Bára Tachecí či Jitka Obzinová. Jedním z moderátorů byl i Václav Moravec, který nyní působí v konkurenčním rádiu Impuls. Podle serveru www.tyden.cz je pořad Impulsy Václava Moravce nejposlouchanější diskuzní relací v České republice, průměrná poslechovost se pohybuje okolo 243 tisíc posluchačů, Pressklub Frekvence 1 si pak nenechá ujít něco přes 150 tisíc, v prvním pololetí to přitom bylo o 20 tisíc více.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .