Ivan Štern nahrazuje Pavla Pecháčka ve vedení ČRo6/RSE

radiotv22Ředitel Českého rozhlasu 6/Rádia Svobodná Evropa Pavel Pecháček odešel k 31. říjnu ze své funkce. Nahradil jej publicista a bývalý náměstek ministryně spravedlnosti Ivan Štern.

K 1. listopadu 2001 dochází ke změně ve vedení stanice Český rozhlas 6/Rádio Svobodná Evropa. Z pozice šéfredaktora této stanice odchází na vlastní žádost Pavel Pecháček. Vedením stanice byl s platností od 1. listopadu 2001 pověřen dosavadní náměstek ředitele Úseku programu Českého rozhlasu Ivan Štern.

Ivan Štern (*1949) je absolventem VŠE, původní profesí informatik a pedagog. V 90. letech se pohyboval převážně na volné noze mj. i jako publicista. Na sklonku 90. let zastával funkci náměstka ministryně spravedlnosti. V Českém rozhlasu je od roku 2000.

V souvislosti s oznámením této změny bychom rádi upozornili na výsledek analýzy vybraných pořadů stanice Český rozhlas 6/Rádio Svobodná Evropa, kterou si s cílem posoudit politický profil této stanice nechala v období 6. 5. – 5. 6. 2001 vypracovat u společnosti InnoVatio Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Analýza shledala sledované pořady tématicky velmi variabilními a současně podrobnými. Analýza neprokazuje, že by se ve sledovaném období projevila sympatie nebo antipatie k některé politické straně formou přímé kritiky ze strany redakce nebo redakcí vybraných zdrojů informací.

René Zavoral
Oddělení komunikace
Český rozhlas

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .