ČRo 1 – Radiožurnál bude mít nového šéfredaktora

Český rozhlas 1 – Radiožurnál bude mít nového šéfredaktora. Dosavadní šéfredaktor Petr Honzejk, který je ve funkci od května 2003, odchází na vlastní žádost a na jeho místo bude s pravděpodobně jmenován moderátor Jan Pokorný. Serveru RadioTV to potvrdil ředitel stanice Alexander Pícha, který Pokorného do funkce navrhl.

„Je to zatím ve stádiu návrhu. Navrhl jsem Jana Pokorného generálnímu řediteli ČRo Kasíkovi a uvedl jsem i všechny důvody, které mě k tomu vedou. V našé kompetenční struktuře jmenuje šéfredaktory generální ředitel. Zatím Pokorného nejmenoval, ale předběžně přijal můj návrh kladně,“ sdělil RadioTV Pícha.

Dosavadní šéfredaktror Petr Honzejk odchází do jiného média standardním způsobem na základě vlastního rozhodnutí. „Za práci v ČRo 1 – Radiožurnálu jsem mu i oficiálně poděkoval na poradě vedení naší stanice. Jinak jsem našim lidem na stejném vedení řekl důvody, proč jsem se rozhodl pro Jana Pokorného,“ říká dále ředitel Pícha.

Jak stojí v zápise z této porady, Alexader Pícha odůvodnil své rozhodnutí tím, že J.Pokorný je prestižním žurnalistou a zároveň v něho má osobní důvěru. Alexander Pícha věří, že Jan Pokorný bude dbát na to, aby Radiožurnál měl vyvážené vysílání, aniž by ho kdokoliv politicky, ekonomicky nebo jinak ovlivnil. Věří také Jan Pokornému v tom, že bude vůči všem kolegiální, férový, ale že bude mít také od všech zdravý odstup.

Jan Pokorný vystudoval fakultu žurnalistiky UK a na ČRo 1 – Radiožurnálu pracuje od roku 1994 jako moderátor a vedoucí publicistiky. Všeobecně je uznáván jako jeden z nejlepších moderátorů v Česku, na Radiožurnálu moderuje pravidelně diskuzní pořad Radiofórum. I když bude jmenován do funkce šéfredaktora, z vysílání jeho hlas zcela nezmizí. „Vysílat sice bude v omezenějším rozsahu, ale bude.“

Žádné další zásadní změny ve vedení Radiožurnálu ředitel Pícha neplánuje. „Teď bezprostředně se bude měnit vedoucí Redakce zahraničního zpravodajství ČRo 1, ale to souvisí s tím, že jsem vybral Jiřího Hoška na místo nového zahraničního zpravodaje ČRo v Německu,“ dodává Pícha.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .